Sĺňava Beach Handball Cup dopadol na jednotku

Od štvrtka do nedele bol rekreačný komplex Sĺňava na Zemplínskej šírave, v časti Paľkov, dejiskom Beach Handball Cupu v kategóriách mužov i žien. Keďže v minulých dňoch Slovensko sužovali tropické horúčavy, počasie bolo na plážovú hádzanú ako stvorené. V akcii sa predviedli viaceré známe tváre z hádzanárskeho sveta i domácej Iuventy Michalovce. Ako hostia zavítali reprezentačný brankár Slovenska Richard Štochl a bývalý hráč prešovského Tatrana Radoslav Kozlov. Ceny pre najlepších odovzdali prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi a predseda Výkonného výboru SZH Miloš Šubák.

Beach Handball Cup možno charakterizovať ako veľmi vydarené podujatie, pretože nielen vďaka počasiu pritiahlo stovky divákov. Hádzanárski fajnšmekri si mohli vychutnať v akcii viaceré hráčky michalovskej Iuventy z radov ženského i dorasteneckých tímov. Ešte lákavejšie zastúpenie mala mužská časť, kde sa v drese Pokemónov prezentoval slovenský reprezentačný pivot a hráč Ferencvárosu Budapešť Martin Mazák, ako aj M. Urban z košického MHK. Z Košíc nechýbal ani hráč Hlohovca Martin Strapko a príjemným osviežením súťaže bola aj účasť slovenskej reprezentácie do 18 rokov s najväčšími vychádzajúcimi talentami našej krajiny.

V ženskej súťaži si suverénne počínali modré mačky alias Blue Cats, ktoré si napokon vybojovali aj prvenstvo. Medzi mužmi dominovali Dubáci, ale nestratili sa ani hokejisti Michaloviec, ktorí štartovali pod názvom HC Srdciari.
Zaujímaví boli aj hostia podujatia. V sobotu medzi účastníkov turnaja zavítal slovenský reprezentačný brankár Richard Štochl a v piatok turnaj navštívil aj bývalý hráč Tatrana Prešov Radoslav Kozlov. Rekreačný komplex Sĺňava praskal vo švíkoch, preto sa bolo na čo pozerať.

Samotné stretnutia na turnaji sa hrali systémom dvakrát po desať minút, pričom každý víťazný polčas znamenal bod v rámci setu. Ak bol stav nerozhodný, rozhodoval tretí zlatý set, v ktorom víťazstvo znamenal prvý dosiahnutý gól.

Pripomeňme si ešte sponzorov a partnerov podujatia, medzi ktorých patrili: rekreačný komplex Sĺňava, Interšport, Chemkostav, Gama - Roulette club, Motel Kamenec, Klub Bar K&M, Multišport, HS-Medic-Ska. Organizátori všetkým srdečné ďakujú a zároveň sa tešia na nasledujúci ročník.

Dievčatá:
Výsledky: Rýchle strely - Námorníčky 1:2, Rýchle strely - Pčoly 2:0, Rýchle strely - Abstinentky 1:2, Rýchle strely - Blue Cats 0:2, Námorníčky - Pčoly 0:2, Námorníčky - Abstinentky 1:2, Námorníčky - Blue Cats 0:2, Pčoly - Abstinentky 0:2, Pčoly - Blue Cats 0:2, Abstinentky - Blue Cats 0:2.
Najlepšia strelkyňa: Zuzana Hollá (Blue Cats),
Najsympatickejšia hráčka: Janka Špaková (Pčoly).
Poradie: 1. Blue Cats, 2. Abstinentky, 3. Rýchle strely, 4. Námorníčky, 5. Pčoly. Káder víťaziek Blue Cats: Gubíková, Hollá, Szöllösiová, Z. Ondo-Eštoková, Novická, Piskayová, Hvostaľová, Z. Zemaneková.

Open turnaj mužov:
Výsledky, A-skupina: Bubli-bum - JRD Čipoš 0:2, Bubli-bum - Chatáre 2:1, Bubli-bum - Pokemóni 0:2, JRD Čipoš - Chatáre 2:0, JRD Čipoš - Pokemóni 2:1, Chatáre - Pokemóni 0:2. B-skupina: Dubáci - SR 18 2:0, Dubáci - Plážoví inžinieri 2:0, Dubáci - Blue Devils 0:2, Dubáci - HC Srdciari 2:0. SR 18 - Plážoví inžinieri 1:2, SR 18 - Blue Devils 2:0, SR 18 - HC Srdciari 2:0, Plážoví inžinieri - Blue Devils 1:2, Plážoví inžnieri - HC Srdciari 2:0, Blue Devils - HC Srdciari 2:1.
Semifinále: Pokemóni - Blue Devils 2:0, Dubáci - JRD Čipoš 2:0. O 3. miesto: JRD Čipoš - Blue Devils 2:0, Finále: Pokemóni - Dubáci 1:2.
Poradie: 1. Dubáci, 2. Pokemóni, 3. JRD Čipoš.
Najlepší hráč: Roman Drobňák (SR 18). Najlepší strelec: Martin Miženko (Pokemóni). Najlepší brankár: Filip Fabišík (Dubáci). Cena fair-play: Plážoví inžinieri.                                (juke)