files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Colníci v Čiernej nad Tisou odhalili státisíce cigariet v slnečnicových paletách

Na colnom hraničnom priechode v Čiernej nad Tisou odhalili colníci takmer 2 milióny kusov pašovaných cigariet ukrytých v paletách zo slnečnicových semien. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na takmer 300 tisíc eur.

Na širokorozchodnej železničnej trati v Čiernej nad Tisou vykonávali colníci rutinnú kontrolu vlakovej súpravy vstupujúcej z Ukrajiny na Slovensko. Prepravca deklaroval vo väčšine vagónov dovoz železnej rudy a železorudných paliet, ako aj  paliet zo slnečnicových semien a ďalšieho tovaru. Pri vykonávaní fyzickej kontroly tovaru vo vagónoch sondážnymi tyčami však narazili colníci na kartónové krabice zabalené v čiernych igelitových fóliách. V jednom z vagónov, v ktorom mali byť prepravené slnečnicové palety určené pre príjemcu na východe Slovenska sa nachádzalo 30 takzvaných big bagov. V 10 z nich boli uložené palety zo slnečnicových semien, vo zvyšných 20 bolo ukrytých 1 999 380 ks cigariet rôznych značiek. Všetky boli balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane a označené na spotrebiteľskom balení ukrajinskými kontrolnými známkami.

Big bagy mali hmotnosť vyše 1 tony, preto manipulácia s tovarom od vyloženia až po dôkladnú kontrolu si vyžiadali náležitý čas. Colná kontrola sa tak predĺžila na viac ako 6 hodín. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na 296 499,79 eur. Prípad vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu colníci postúpili miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru - zatiaľ voči neznámym páchateľom. V prípade  preukázania viny sa páchateľ podľa trestného zákona potrestá odňatím slobody na tri až osem rokov.
Uverejnené: 25.01.2018 10:00:55 files/mono6o54znw2p6rn.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.