files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovskí colníci zaistili dodávku plnú tabakovej suroviny

Colníci Stanice colného úradu Michalovce - centrála zaistili v obci Bánovce nad Ondavou maďarské vozidlo plne naložené tabakovou surovinou, ku ktorej nemal vodič  žiadne doklady. Finančný únik bol vyčíslený na 85.162,36 eur.

Colníci Stanice colného úradu Michalovce - centrála v rámci svojej hliadkovacej činnosti zastavili 29.1.2018 vo  večerných  hodinách v obci Bánovce  nad  Ondavou aj dodávkové  vozidlo  s maďarskými  evidenčnými číslami. Vodič na otázku colníkov, či prepravuje nejaký tovar podliehajúci clu alebo daniam, odpovedal, že nie, prepravuje  len  nejaké  ovocie  a zeleninu na  východ  Slovenska.  Po  otvorení  batožinového  priestoru vozidla colníci zistili, že je plne naložené tabakovou surovinou. Vodič nevedel preukázať žiadne doklady k preprave tabaku. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu preto colníci tovar, vozidlo aj vodiča zaistili. Vo vozidle bola nelegálne prepravená tabaková surovina v celkovom množstve 1,1524 ton.

Finančný únik na daniach bol vyčíslený na 85162,36 eur. Colníci následne prípad postúpili miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. Vodičovi hrozí trest odňatia slobody na jeden päť rokov.Uverejnené: 30.01.2018 12:54:59 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.