Iuventa zdolala hladko Veselí a má na svojom konte desiate víťazstvo v rade

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávanom súboji sedemnásteho kola MOL liga na domácej pôde nad SHK Veselí nad Moravou hladko 36:24 a dosiahli tak jubilejné desiate ligové víťazstvo v rade. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v šlágri osemnásteho kola v sobotu na pôde Slovan Duslo Šaľa, v následnom devätnástom kole majú voľno, no a doma ich uvidíme až v sobotu 3. marca, kedy o 17.30 hod. privítajú Olomouc.

Duel popredných tímov spoločnej súťaže sa hral bez dvoch najlepších strelkýň jednotlivých družstiev. Domácim chýbala zranená Holešová, zatiaľ, čo tréner hosťujúceho tímy Ľuboš Hudák sa musel zaobísť bez chorej Márie Olšovskej. Lepšie začala Iuventa. Tá išla rýchlo do viacgólového vedenia. Na konci štvrtej minúty viedla 3:0. Hoci sa hostkám dvoma gólmi v rade podarilo skorigovať, aj v ďalších minútach udávali tempo hry domáce hráčky. Keď v dvanástej minúte dala Vladimíra Kišiková na 8:4, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ten však ešte viac nakopol Iuventu, ktorá v dvadsiatej druhej minúte viedla už rozdielom desiatich gólov (16:6) a o dve minúty neskôr po dvoch góloch Holejovej v rade dokonca 18:6. Záver prvého dejstva vyšiel lepšie hostkám, ktorým sa podarilo skorigovať na 21:12.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nemenil. Jej tempo naďalej udávala Iuventa, ktorá si udržiavala pohodlné vedenie a pevným krokom tak kráčala za desiatym víťazstvom v rade. V druhom dejstve k úrovni zápasu prispeli aj hostky, ktorým ani nepriaznivý stav nebránil k tomu, aby si schuti zahrali a diváci tak mohli do posledných sekúnd sledovať kvalitný interligový duel. V ňom nakoniec ťahali za kratší koniec hostky, ktoré prehrali 24:36. Iuventa tak „Panenkám“ oplatila jesennú prehru a po desiatom víťazstve v rade sa znova dostala na prvú priečku v tabuľke.

Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou 36:24 (21:12)
Pok. hody: 3/2 - 4/3. Vylúčené: 2:1. Rozhodovali: Gedon a Klus. Divákov: 700.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Kišiková 5, Rebičová, Kotová 3, Trúnková 5, Habánková 8, A. Holejová 5/1, Wollingerová 4, Holubová 2, Bajčiová 2/1, Fiľková - Trehubová 1, Čovičová 1.
SHK: Lekešová, Hrebejková - Zemčiková 1, Novotná 2, Lukšíková 6, Slováková 1, Vinklárová, Šustková 8/3, Valovičová, Klimešová, Divílková 3, Kutálková, Soldánová 2, Veselková 1.

Uverejnené: 09.02.2018 21:16:43