Dukla vstala z popola a v Prešove konečne vyhrala. Rozhodne sa v piatok na Zemplíne

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo štvrtom semifinálovom zápase play-off St. Nicolaus I. ligy na ľade HC Penguins Prešov 4:2 a vynútili si tak v sérii rozhodujúci piaty zápas. Ten sa odohrá v piatok 2. marca o 17.30 hod. v Michalovciach. Góly michalovskej Dukly pri jej vyrovnaní v sérii na 4:2 zaznamenali postupne Erik Piatak, Radoslav Mesároš, Igor Halás a Marek Mašlonka.

Prvá tretina pre Michalovčanov zápasu o všetko, sa niesla vo vyrovnanom tóne. Skóre mohol najskôr otvoriť Radoslav Mesaroš, ktorý ale ani na dvakrát nedokázal prestreliť dobre postaveného Riečického. Zahrmelo tak na druhej strane. Pri rýchlej kontre pristrčil Šimčák puk Samuelovi Chalupovi a ten strelou pod hornú žŕdku otvoril skóre 1:0. Hostia mali šancu vyrovnať pri vylúčení Palka, Jakub Linet ale v dobrej pozícii mieril iba do Riečického. Na druhej strane mohli Prešovčania zvýšiť svoje vedenie v dvoch presilovkách po fauloch Olivera Jokeľa, no ani oni nič z prevahy o jedného hráča nevyťažili, a tak prvá tretina skončila výsledkom 1:0. V druhej tretine sa obraz hry začal meniť. Opraty zápasu pomaly ale isto začali preberať do svojich rúk Michalovčania. Hneď na úvod ešte Linet s Jokeľom Riečického neprekonali, hosťom sa to nepodarilo ani pri vylúčení Mačkoviča, no v ďalšej presilovke pri vylúčení Marcela Baláža už konečne prekonali skvelého Riečického, keď na 1:1 vyrovnal Erik Piatak. Michalovčanom po vyrovnávajúcom góle narástli krídla. Ešte viac sa do pohody dostali v 30. minúte, kedy ich Radoslav Mesároš poslal do vedenia – 1:2. Prešovčania sa mohli vrátiť do zápasu pri vylúčení Solomončaka, nič však pri presilovke nevyťažili. Keď chceli domáci ešte niečo urobiť so zápasom, museli v tretej časti rýchlo vyrovnať. Opak sa však stal pravdou. Hneď po niekoľkých sekundách im ušla dvojica Brezniak – Halás a druhý menovaný prestrčil puk za Riečického – 1:3. Prešovčania mohli kontrovať pri šanciach Baláža, Prokopa či Bylinu, ani jeden však Trenčana neprekonal, za čo prišiel trest na druhej strane v podobe gólového úderu Mareka Mašlonku. No a keďže za domácich stihol odpovedať už iba Juraj Prokop, o postupujúcom do finále sa rozhodne v piatok na Zemplíne.

HC Penguins Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Stav série: 2:2.

Góly: 8. Chalupa (Šimčák), 52. Prokop (Baláž) - 29. Piatak (Jokeľ) pres/1, 30. Mesároš (Balko), 41. Halás (Brezniak), 50. Mašlonka (Piatak).

Vylúčení: 6:7. navyše Valečko (Michalovce) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, Píšťanský - Jurčiak, Šoltés. Divákov:

HC PENGUINS: Riečický - Pavúk, Palko, Novický, Hopkovič, Kotzman, Mačkovič, Komloš, Gábor - Chalupa, Šimčák, Baláž - Babynets, Bylina, Gavrik - Pulščák, Valent, Mikolášek - Ferenc, Prokop, Krajňák.

HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Cvengroš, Fajčák – Halás, Linet, Solomonchak – Jokeľ, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Toma, Hamráček – Mesaroš, Balko, Banovský