Trinásťgólové víťazstvo Iuventy nad Bánovcami nad Bebravou

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 22. kola MOL ligy na domácej pôde nad slovenským nováčikom súťaže RMK Sokol Bánovce nad Bebravou hladko 39:26 a upevnili si tak tretie miesto v tabuľke. V spoločnej MOL lige teraz prichádza na rad reprezentačná prestávka. Slovenské reprezentantky sa v nej stretnú v kvalifikačnom dvojzápase proti Taliansku. Iuventa nasledujúci zápas odohrá až vo štvrtok 29. marca, kedy sa predstaví na pôde aktuálneho lídra tabuľky DHK Baník Most, doma jej hráčky budeme môcť vidieť  v sobotu 7. apríla, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Zlín.

Favorit zápasu bol jednoznačný, no svoju pozíciu v prvom dejstve nepotvrdzoval. Michalovčanky sa síce zamerali na pozornú obranu strelkyne Michnovej, no ďalšie hráčky súpera jej robili problémy a keď prišiel aj rad nepremenených šancí, nečudo, že sa v prvých tridsiatich minútach iba ťažko gólovo odpútavali. V desiatej minúte si za stavu 6:5 zobral domáci lodivod František Urban oddychový čas, po ktorom sa jeho zverenky konečne dostali na výraznejší gólový rozdiel. V trinástej minúte viedli po góle Kišikovej 10:6. Nováčik spoločnej súťaže sa ale nevzdával a po troch góloch v rade vycítil za stavu 9:10 šancu. Iuventa v tých momentoch doplácala na koncovku a takisto aj slabú obranu. Nakoniec ale zvládla záver prvého polčasu a do polčasu natiahla svoje vedenie na 19:15.

V druhom dejstve sa už hralo podľa nôt Michalovčaniek. Tie sa konečne dokázali gólovo odtrhnúť a po desiatich minútach tohto dejstva vyhrávali o desať gólov (26:16). Hostky ale opäť zdvihli hlavy. Vedené skúsenou Michnovou zaznamenali štyri góly v rade a v 43. minúte bolo už iba 26:20. Iuventa, v ktorej drese v druhom polčase dostali priestor aj viaceré mladé hráčky na čele s debutantkou Michaelou Štefanovou, v ďalších minútach opäť začala naťahovať svoje vedenie. Päť minút pred koncom po góle Wollingerovej sa opäť ujali desaťgólového vedenia 35:25 a do konca zápasu ešte tento rozdiel natiahli na konečných 39:26.

Iuventa Michalovce - RMK Sokol Bánovce nad Bebravou 39:26 (19:15)
Pok. hody: 4/3 - 3/2. Vylúčené: 6 - 2. Rozhodovali: V. Cibere a Richvalský. Divákov: 320.
IUVENTA: Muliková, Antičová - M. Holešová 7, D. Marcinčáková 1, Kišiková 5, Rebičová 2, Trúnková 1, Habánková 5/1, Štefánová 2/1, A. Holejová 3, Wollingerová 4/1, Holubová 3, Fiľková - Trehubová 3, Bajčiová 1, Čovičová 2.
RMK SOKOL: Sakalošová, Bežová - Michnová 10/2, Bencová 3, Bridová 3, Srncová, Hrubá 2, Šipláková 1, A. Obstová 3, K. Obstová 4.

Uverejnené: 16.03.2018 20:13:05