Päťgólová porážka Iuventy na pôde lídra z Mostu

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli v zápase 23. kola spoločnej česko-slovenskej MOL ligy piatu tohtosezónnu porážku, keď na pôde lídra súťaže DHK Baník Most prehrali o päť gólov 29:34 (11:15). Iuvente nepomohlo ani deväť gólov jej kapitánky Patrície Wollingerovej, ktorá jediná zdatne sekundovala dvanásťgólovej domácej Szarkovej. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia opäť doma, keď v sobotu 8. apríla v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v rámci 24. kola MOL ligy český Zlín.

Domáce hráčky mali raketový štart do zápasu. Po góloch ľaváčok Zachovej s Kovářovou viedli rýchlo 2:0 a hoci potom Wollingerová znížila na 1:2, tým len odštartovala päťgólovú šnúru Mostu, na ktorú reagoval v deviatej minúte za stavu 1:7 František Urban oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol, keď hneď po ňom Čovičová s Wollingerovou znížili na 3:7. Rovnakou mincou ale odpovedali aj domáce, ktoré na začiatku dvanástej minúty opäť viedli šesťgólovým rozdielom (9:3). Líder súťaže si viacgólový náskok udržiaval aj v ďalších minútach prvého dejstva. Zástavu Iuventy zdvihla v dvadsiatej minúte Habánková (10:6), Most ale v 26. minúte opäť viedol o šesť gólov (13:7). Wollingerová s Holešovou však opäť dokázali znížiť na štyri góly a hoci sa rozstrieľala domáca Szarková, na jej dva góly stihla Iuventa odpovedať, a tak polčas skončil 15:11.

Michalovčankám vyšiel úvod druhého dejstva. Hneď na začiatku znížila Rebičová na 15:12 a hoci sa následne opäť gólovo uviedla Szarková, po dvoch góloch Wollingerovej bolo v 34. minúte 16:5, na čo lavička Mostu reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom Janoušková a Kateřina Dovřáková opäť poslali Most do trojgólového vedenia (18:15). Habánková síce v 40. minúte znížila na 17:19, Most ale odpovedal ďalšími dvoma gólmi a v 42. minúte viedol 21:17. Iuventa sa však nevzdávala. V 45. minúte ju vrátila do hry Wollingerová, ktorá znížila opäť na rozdiel dvoch gólov (21:19). O minútu neskôr Szarková dala na 23:19 a lavička hostí opäť reagovala oddychovým časom. Most si stále držal tesný náskok. V 51. minúte dala Szarková na 27:23. Iuventa vykresala iskričku nádeje na body po dvoch góloch v rade, keď Wollingerová dala na 25:27 a o dva góly bolo aj v 53. minúte po presnej strele Rebičovej (28:26). Líder tabuľky ale drámu nepripustil. Ďalšími dvoma gólmi v rade definitívne zlomil zápas na svoju stranu. Nakoniec zvíťazil 34:29 a upevnil si tak prvú pozíciu v tabuľke.

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 34:29 (15:11)

Pok. hody: 3/3 - 2/1. Vylúčené: 6 - 7. Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja Česká republika). Divákov: 1100.

DHK BANÍK: Bezpalcová, Opátová, Mullnerová - K. Dvořáková 2, V. Dvořáková 1, Stríšková, Jungová, Chmelářová 3, Szarková 12/3, Buchnerová, Kovářová 7, Maňáková 3, K. Kostelná, Zachová 4, Janoušková 2, Mikulášková.

IUVENTA: Muliková, Antičová - M. Holešová 3, Kišíková 3, M. Rebičová 7, Trúnková 1, Habánková 3/1, A. Holejová, Wollingerová 9, Holubová, Bajčiová, Fiľková - Trehubová 2, Čovičová 1.