Víťazná premiéra Jána Packu, Iuventa zdolala Zlín 41:30

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 24. kola spoločnej česko-slovenskej MOL ligy nad tímom HC Zlín 41:30 (19:10) a svojmu staronovému trénerovi Jánovi Packovi tak pripravili víťaznú premiéru. Týmto víťazstvom si navyše upevnili tretie miesto v tabuľke. Zverenky trénera Jána Packu v tomto ročníku MOL ligy odohrajú ešte dva zápasy. Najskôr sa budúcu sobotu 14. apríla predstavia v Porube, no a spoločnú súťaž uzavrú v sobotu 21. apríla, kedy o 18.00 hod. privítajú Prešov.

Michalovčanky nastúpili na duel pod novým trénerom nabudené. Od začiatku boli lepším tímom a postupom času naťahovali skóre vo svoj prospech. V dvanástej minúte viedli po góle Fiľkovej – Trehubovej 7:2. Hostkám sa síce podarilo znížiť na 7:4, no tým iba odštartovali gólovú sériu Iuventy. Tá v devätnástej minúte viedla 11:4, na čo lavička hosťujúceho tímu reagovala oddychovým časom. Ten zabral. Hneď po ňom síce Kišíková zvýšila na 12:4, no Zlínčanky vďaka dvoma presilovým hrám znížili na 12:7. Záver prvého dejstva ale patril Iuventa. Tá zvýšila svoje polčasové vedenia až na deväť gólov, keď na konečných 19:10 dávala niekoľko sekúnd pred koncom Bajčiová.

Aj v druhom polčase pokračovali gólové hody. Iuventa si naďalej udržiavala viacgólový náskok a v 45. minúte sa konečne dostala na rozdiel desiatich gólov, keď Trúnková dala na 30:20. Aj po jej presnom zásahu pokračovali gólové dostihy, v ktorých každý chvíľku ťahal pílku. Hostky v 52. minúte znížili na 26:33 a štyri minúty pred koncom prehrávali iba 29:35, absolútny záver ale patril Michalovčankám, ktoré nakoniec zvíťazili 41:30.

Iuventa Michalovce - HC Zlín 41:30 (19:10)
Pok. hody: 8/5 - 6/4. Vylúčené: 4 - 6, ČK 15. Fiľková - Trehubová (priama červená karta nastrelenie brankárky do hlavy) -  57. Kolářová (tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 500.
IUVENTA: Muliková, Antikjová – Holešová 7, Kišíková 5, Rebičová 7/1, Trúnková 4, Habánková 8/3, Janičičová 2, Holejová, Wollingerová 4, Holubová, Bajčiová 2, Trehubová Fiľková 2/1, Čovičová.
HC: Benedíková, Stojarová – Herbočková 4, Nygrýnová 3, Očadlíková 5, Vlková 1, Hradilová 5/3, Ševčíková 4, Kolářová 3, Kříčková 4, Matejíková 1.

Uverejnené: 07.04.2018 20:30:37