Michalovská Dukla porazila Skalicu a v baráži končí na treťom mieste

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 11. kola play-out Tipsport ligy na domácom ľade nad HK Skalica 3:1 a s divákmi sa tak rozlúčili víťazstvom. Skóre duelu otvoril na sklonku prvej tretiny Igor Halás, na ktorého gól nadviazal v presilovke v druhej časti Marek Mašlonku. Skalickú odpoveď zariadil následne Rene Jarolín. Michalovské víťazstvo pečatil v power-play gólom do prázdnej brány Igor Halás. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorí tak definitívne v baráži obsadia tretiu priečku, ukončia sezónu v utorok 10. apríla na ľade Liptovského Mikuláša.

Prvá tretina zápasu, v ktorom na seba narazili finalisti prvej ligy, veľa vzruchu na ľade nepriniesla. Oba tímy si vypracovali v prvej desaťminútovke po jednej dobrej príležitosti. Na michalovskej strane nezasunul puk za Petríkové betóny Banovský, domáci brankár Trenčan si zase poradil s nebezpečným pokusom Reného Jarolína. Hostia mali v závere ideálnu šancu skórovať, keď dostali k dispozícii osemdesiat sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú ale nevyžili, za čo ich šesť sekúnd pred koncom prvej časti strelou popod Petríkovu lapačku potrestal Igor Halás – 1:0.

Domácich strelený gól nabudil a v úvode druhej časti boli lepším tímom. Vo finálnej koncovke sa ale najskôr pomýlil Cútt, ktorý mieril nad skalickú bránu a aj Jokeľ, ktorého pokus zase vykopol betónom Petrík. Michalovská prevaha slávila úspech v 25. minúte, kedy počas presilovky tečoval do siete Meliškovu strelu Marek Mašlonka – 2:0. Skalická odpoveď prišla okamžite. Jarolín ušiel domácej obrany a nechytateľne upravil na 2:1. Hostia mohli dokonca vyrovnať v 35. minúte však Trenčan vykúzlil zázračný zákrok pri strele Juráka.

Michalovský golman držal svojich nad vodou aj v úvodných minútach tretej časti, kedy si poradil s pokusmi Okoličányho aj Schmidta a zaskvel sa aj pri čistej šanci Dmitrijeva. Definitívny klinec do rakvy Záhorákov mohol zatĺcť Marek Mašlonka, ktorý ale na tretí gól nepretavil samostatný únik. Hostia tak dostali šancu v podobe presilovky a keď následne minútu a pol pred koncom odvolali golmana Petríka, hrali šiesti proti štyrom. Svoje prevahu ale nevyužili a v závere ešte aj inkasovali, keď sa gólom do prázdnej brány prezentoval Igor Halás.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Skalica 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 20. Halás (Solomončak), 25. Mašlonka (Meliško, Piatak) pres/1, 60. Halás - 26. R. Jarolín (Mikéska, Kotzman)
Vylúčení: 4:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Lauff - Bogdáň, Smrek. Divákov: 520.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Valečko, Korenko, Meliško, Cvengroš, Dolgoš - Halás, Cútt, Solomončak - Mašlonka, Piatak, Balko - Hamráček, Toma, Mesaroš - Jokeľ, Banovský.
HK: R. Petrík - Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, Kukliš, Hluch, A. Straka - Vaškovič, Vereš, Hujsa - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Kristián Kučera, Dmitriev, Hluch

Uverejnené: 08.04.2018 20:08:13