Iuventa po tesnom víťazstve v Porube blízko k medaile v MOL lige

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predposlednom 25. kola MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba 28:27 (16:13) a sú tak blízko k medaile zo spoločnej súťaže Češiek a Sloveniek. Aktuálne totiž majú pred štvrtou Šaľou stále dvojbodový náskok, na druhú Slaviu Praha strácajú rovnako dva body. Zverenky trénera Jána Packu ukončia šestnásty ročník MOL ligy domácim súbojom 26. kola, v ktorom v sobotu 21. apríla o 18.00 hod. privítajú vo východoslovenskom derby Prešov.

V prvom polčase nesmierne dôležitého duelu pre obe strany, sa družstvá držali gólovo pri sebe. Ani jednému sa nepodarilo odskočiť na viac ako jeden gól a stále sa striedali vo vedení. V pätnástej minúte viedla Iuventa po góle Fiľkovej – Trehubovej 8:7 a jednogólový rozdiel 12:11 bol aj v 22. minúte po presnej strele Holešovej, na čo lavička Poruby reagovala oddychovým časom. Po ňom Polášková vyrovnala na 12:12, no Trúnková opäť strhla vedenie na stranu Iuventy a tá sa následne po góle Holešovej po prvýkrát v stretnutí ujala vedenia o viac ako gól (12:14). Desortová síce v predposlednej minúte znížila na 13:14, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Iuvente, konkrétne Fiľkovej – Trehubovej s Holešovou, po ktorých góloch Michalovčanky viedli v polčase 16:13.

Iuvente vyšiel po závere prvého polčasu aj vstup do toho druhého. V 35. minúte viedla po presnej strele Habánkovej už o päť gólov 20:15. Päťgólovým rozdielom vyhrávali Michalovčanky aj po góle Wollingerovej z 41. minútu (22:17), po presnej strele Rebičovej z 45. minúty už bolo 24:18 a zdalo sa, že Iuventa dotiahne dôležitý duel do víťazného konca. Tobôž, keď ešte desať minút pre koncom viedla pohodlným päťgólovým náskokom (25:20). O dve minúty na to ale bolo už iba 23:25. Iuventa ale kontrovala dvoma gólmi v rade a za stavu 27:23 tri minúty pred koncom mala zápas v rukách. Dráma sa však v Ostrave nakoniec diala. Hoci Iuventa ešte tri minúty pred koncom viedla 28:25, Poruba kontrovala dvoma gólmi v rade a keď sa jej brankárka Roháčková zaskvela zlikvidovanou sedmičkou Habánkovej v poslednej minúte, mali jej spoluhráčky šancu na vyrovnanie. Do konca zápasu ale už gól nepadol a Zemplínčanky sú tak blízko k ďalšej interligovej medaile.

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 27:28 (13:16)
Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Bubeníček a Petruška., 135 divákov
DHC SOKOL: Mácalová, Mučková, Roháčková - Noworytová, Desortová 5/2, M. Konečná 2, Sekulová 1, Maiwaelderová, Andrýsková 4, Polášková 6/1, Rechtorisová 2, Minarčíková 4, Révajová 3, Varmužová.
IUVENTA: Muliková, Antičová - Holešová 5, Kišíková 2, Rebičová 6, Trúnková 3, Habánková 3/1, Janičićová, Holejová, Wollingerová 3, Holubová, Bajčiová, Fiľková - Trehubová 5, Čovićová 1.