Iuventa po výhre 37:26 nad Prešovom končí v MOL lige tretia

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v poslednom 26. kole MOL ligy nad ŠŠK Prešov o jedenásť gólov 37:26 (20:13) a v lige tak definitívne končia na treťom mieste, za víťazným DHK Baník Most a Slaviou Praha. Zverenky trénera Jána Packu sa na domácej pôde Chemkostav arény predstavia aj na budúci týždeň a to dokonca až dvakrát. V sobotu 28. apríla totiž štartuje národného play-off, do ktorého postúpili z prvého miesta v rámci Slovenska. Ich semifinálovým súperom budú Bánovce nad Bebravou. Prvý duel je na programe v sobotu 28. apríla o 17.30 hod., druhý v nedeľu 29. apríla o 10.30 hod.

V zápase posledného kola mali lepší štart Michalovčanky. Tie rýchlymi kontrami trestali chyby Prešovčaniek. Po troch góloch Márie Holešovej v rade viedli v jedenástej minúte 6:3, na čo lavička Prešova reagovala oddychovým časom. Po ňom hostky skorigovali na 5:6 a minimálny gólový rozdiel bol medzi súpermi aj v pätnástej minúte, kedy Iuventa viedla 7:6. Vzápätí ale zaknihovala päť gólov v rade a po presnej strele Habánkovej vyhrávala v 19. minúte 12:6. Viacgólový rozdiel si držali Michalovčanky aj vo zvyšných minútach prvého dejstva, ktoré napokon s gólovou bodkou Prešovčanky Bačíkovej v záverečných sekundách skončilo 20:13.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Tempo diktovali naďalej domáce, ktoré s nohou na pol plynu išli priamo v ústrety druhej bronzovej medaile v histórii spoločnej súťaže. Za päť minút druhého dejstva už viedli o desať gólov (25:15) a viacgólový náskok si udržiavali aj naďalej. Postupne ho natiahli až na šestnásť gólov, keď jedenásť minút pred koncom viedli po góle Kišikovej 35:19. V samom závere využili hostky prestriedanie Michalovčaniek a zápas napokon skončil 37:26. Paradoxne, aj skóre druhého polčasu uzatvárala v záverečných sekundách Martina Bačíková...

Iuventa Michalovce - ŠŠK Prešov 37:26 (20:13)
Pok. hody: 5/4 - 3/2. Vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 650.
IUVENTA: Muliková, Antičová - M. Holešová 10, Kišíková 5, Rebičová 2, Trúnková 2, Habánková 6, A. Holejová, Wollingerová 7/4, Holubová, Bajčiová, Fiľková - Trehubová 3, Čovičová 2.
ŠŠK: Goboňová, Gubiková - Bačíková 7/2, Gajdošová, Čirčová 4, Liebiedeva, Ratvajská 2, Šutranová 1, Kakaščíková, Pavúková 4, Ščerbáková, Puzderová, Vecnuriková, Harčarúfková 5, Demajová 2, Vagaská 1.

Uverejnené: 21.04.2018 20:45:50