Iuventa vysoko zdolala Bánovce aj v nedeľu a v sérii vedie 2:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v druhom semifinálovom zápase národného play-off nad RMK Sokol Bánovce nad Bebravou opäť hladko 42:22 (22:13) a v sérii tak vedú 2:0 na zápasy. Séria sa teraz sťahuje do Bánoviec, kde sa v sobotu 5. mája o 18.30 odohrá jej tretí diel. V prípade výhry domáceho celku sa štvrtý duel odohrá v nedeľu, no a v prípade, že séria bude po ňom vyrovnaná, na rad by prišiel piaty zápas, ktorý by sa hral v utorok 8. mája v Michalovciach.

Ani v druhom semifinálovom zápase sa podľa predpokladov dráma nekonala, hoci hostky hlavne v úvode zápasu kládli podstatne väčší odpor ako v sobotu. V štrnástej minúte bolo totiž vyrovnané 8:8. Iuventa sa ale následne konečne gólovo odtrhla. Zaznamenala šnúru štyroch presných zásahov v rade a to ju nakoplo k definitívnemu zlomeniu súpera. Po ďalších piatich góloch v rade v samom závere polčasu viedla 22:13 a bezpečne tak kráčala v ústrety druhému semifinálovému víťazstvu.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, naopak, Iuventa ešte pridala a zvyšovala svoj náskok. Po góle Rebičovej sa po prvýkrát ujala desaťgólového vedenia (24:14), no a v 40. minúte po ďalšom presnom zásahu michalovskej kanonierky bolo už 30:16. Michalovčanky nakoniec zvíťazili dvadsaťgólovým rozdielom 42:22 a keďže v sérii vedú 2:0 na zápasy, sú veľmi blízko k dosiahnutiu deviateho národného finále v rade.

Iuventa Michalovce - RMK Sokol Bánovce nad Bebravou 42:22 (22:13)
Stav semifinálovej série: 2:0.
Pok. hody: 4/3 - 5/4. Vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula. Divákov: 250.
IUVENTA: Muliková, Antičová - M. Holešová 4, Kišiková 3, Rebičová 5, Trúnková 4, Habánková 7, Janičičová 4, A. Holejová 1, Wollingerová 5, Holubová 3, Bajčiová, Fiľková - Trehubová 6/3, Čovičová.
RMK SOKOL: Béžová, Čížová - Michnová 5/1, J. Bencová 1, Srncová 1, Galková 5/2, Ráciková 1, Turková 2, Hollá 4, Hullmanová, Šipláková 1/1, Matušincová 1, K. Obstová 1.

Uverejnené: 29.04.2018 12:49:43