MFK Zemplín vyhral v Nitre 3:1 a je naďalej v hre o siedmu priečku

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v ôsmom kole nadstavbovej časti o udržanie sa v najvyššej Fortuna lige na ihrisku FC Nitra 3:1 a vrátili sa tak do boja o siedmu priečku, ktorá zaručuje účasť v baráži o Európsku ligu. Aktuálne strácajú Michalovčania na siedmu Nitru dve kolá pred koncom tri body. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie predstavia doa, keď v sobotu 12. mája o 17.45 hod. privítajú Podbrezovú.

V úvodnej štvrťhodine diváci pod Zoborom veľa vzruchu nevideli, dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami. V 20. minúte však Machovec napriahol spoza šestnástky a strelou pod brvno poslal Nitru do vedenia. V 35. minúte mohli domáci pridať gólovú poistku, no Vestenický opečiatkoval žrď. Michalovčanom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať, keď Žofčákov center posunul Kolesár na nabiehajúceho Šimčáka, ktorý rozvlnil sieť. Šesť minút po zmene strán už hostia viedli po pohotovej strele Koscleníka k žrdi. Triumf Michaloviec spečatil v 84. minúte hlavou striedajúci Bragin.

FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1)
Góly: 20. Machovec - 38. Šimčák, 51. Koscelník, 84. Bragin.
Žlté karty: 69. Križan, 82. Machovec - 78. Kavka.
Rozhodovali: Horváth – Vorel, Jankovič.
Divákov:
FC: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Farkaš – Charizopulos (52. Fábry), Šimončič,  Machovec – Militosjan (65. Valenta), Vestenický, Kotrík (79. Ngeyitala)
MFK ZEMPLÍN: Bieszczad – Žofčák, Kavka, Carrillo, Šimčák – Bednár (74. Turik) – Koscelník, Niši, Kovaľ, Kolesár (88. Jankauskas) – Sulley (46. Bragin)