files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Rekreačné strediská na Zemplínskej šírave sa pripravujú na letnú sezónu

Rekreačné strediská na Zemplínskej šírave už obce, ktoré ich počas leta prevádzkujú, pripravujú na tohtoročnú turistickú sezónu. Oficiálne by ju mali otvoriť 17. júna.

Obec Kaluža, ktorá spravuje rovnomenné stredisko, tiež Kamenec a časť Medvedej hory sa sústreďuje najmä na sprevádzkovanie bazéna. "Základné veci sme už urobili, vonkajšie dlažby, mriežky ku bazénu sa už počistili, teraz sa začína čistiť samotná bazénová plocha, vyrovnávacie nádrže, to, čo patrí ku technológii s tým, že by sme bazén chceli mať pripravený k 1. júnu, aby sme mohli napúšťať vodu," uviedol pre TASR starosta Ján Čuchran s tým, že v prvom júnovom týždni by chceli mať odobraté jej vzorky. Bazén by totiž chceli sprístupniť čo najskôr v prípade, že bude dobré počasie a voda bude v poriadku. "Najmä cez víkendy, hlavne pre študentov," zdôraznil. Okrem toho kosia, zapájajú elektrickú sieť, vodovody, pripravujú tiež ubytovacie kapacity či sociálne zariadenie. "V tomto roku nebudeme prevádzkovať celé prírodné kúpalisko, pretože tam sú určité nájomné vzťahy, ktoré sa riešia," podotkol. Ubytovanie budú poskytovať na Kaluži vo forme unimobuniek a na Medvedej hore v zariadeniach okál.

Čuchran zhodnotil minuloročnú sezónu ako najhoršiu za posledné tri roky. "I napriek tomu, že nebola až taká zima, návštevnosť bola nižšia z toho titulu, že najmä v auguste nebolo dobré počasie," spomenul s tým, že sa snažia, aby sa im vrátili tie prostriedky, ktoré do toho investovali. Prípravy na letnú turistickú sezónu a práce s tým spojené už prebiehajú aj v oblastiach, ktoré spravuje obec Klokočov. Okrem rovnomenného strediska ide aj o rekreačné lokality Kamenec – východ a Paľkov. V súčasnosti v nich realizujú kosenie, čistenie toaliet, spŕch a neplaveckého bazéna. "V rekreačnom stredisku Klokočov a Paľkov pripravujeme pre návštevníkov a kempujúcich ohniská na opekanie, varenie guľášu a podobne," vysvetlila pre TASR starostka Monika Hudáčková s tým, že v prípade priaznivého počasia a záujmu o kempovanie v nich budú tieto lokality sprístupnené skôr.

Cenník pobytových a stanových služieb ostáva podľa jej ďalších slov na úrovni z minulých rokov. "Ceny vstupov do bazéna sa nemenia, avšak na základe podnetu od kempujúcich obec pre nich, ale aj stanujúcich návštevníkov poskytne zľavu na celodennom vstupe do bazéna," doplnila. Sprístupnia ho v deň oficiálneho otvorenia letnej turistickej sezóny, ktorú má podľa Hudáčkovej v tomto roku na starosti obec Vinné.

TASR (foto: TASR)Uverejnené: 23.05.2018 13:42:24 files/jcq33unub6fgkv3j.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.