files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovce získali cenu Dobrovoľník roka 2017

V Bratislave sa v stredu (30.5.) konal jubilejný desiaty ročník podujatia Dobrovoľník roka spojený s konferenciou o udržateľnom rozvoji. Záštitu nad podujatím prevzal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). Ocenenia si prevzalo desať osobností, projekt online terénnej pomoci IPčko a mesto Michalovce.

"V mene celej verejnosti takto chceme dobrovoľníkom povedať, že ich dobrovoľnícke úsilie je dôležité a ďakujeme im zaň. Zviditeľňovaním práce dobrovoľníkov vytvárame pozitívny príklad pre ďalších," povedala o podujatí Zuzana Vinklerová, výkonná riaditeľka CARDO – Národného dobrovoľníckeho centra. Medzi ocenenými je profesor Vladimír Krčméry, ktorý vedie viac ako 100 projektov v najchudobnejších krajinách alebo Martin a Alžbeta Jaborníkovci, ktorí v Keni učili deti pestovať ovocie a zeleninu. Cenu v kategórii zahraničný dobrovoľník na Slovensku získala Talianka Chiara Falcone, ktorá pôsobila v komunitnom centre organizácie Človek v ohrození v Roškoviciach. Ocenenie získala aj Magdaléna Hrivniaková za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc v Združení príbuzných a priateľov ľudí s duševnými poruchami "Radosť". Ďalšími ocenenými sú Vlado Chudoba, ktorý dobrovoľníči na kardiologickom oddelení na Kramároch a v skautingu, Erika Klimešová z neziskovej organizácie Plamienok a jedna zo zakladateľov Dobrovoľnej záchrannej služby Kristína Hunková. Za firemných dobrovoľníkov roka boli vyhlásení Miriam Fabianová a Milan Almasy zo spoločnosti Whirpool Slovakia.

Podujatie zorganizovalo CARDO v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu. Finančne aj personálne ho podporilo aj Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Dobrovoľníkov v deň oceňovania prijal aj prezident SR Andrej Kiska.

TASRUverejnené: 31.05.2018 13:00:45 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.