Trojgólová prehra Sloveniek s Čiernou Horou

Slovenské hádzanárske reprezentantky nevyužili domáce prostredie Chemkostav arény a v zápase 5. kola II. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2018 vo Francúzsku podľahli lídrovi skupiny Čiernej Hore 24:27 (10:11). Zverenky trénera Dušana Poloza sú pred posledným zápasom, ktorý odohrajú v nedeľu v Poľsku, na treťom mieste v tabuľke, na Poľky strácajú dva body.

Slovenky začali dôležitý kvalifikačný duel výborne. Rýchlo totiž viedli 2:0, no favorita tým nezaskočili. Ten totiž kontroval štyrmi gólmi v rade a v desiatej minúte viedol 4:2. Zverenky trénera Dušana Poloza však v prvom polčase podali dobrý výkon. Na štvorgólovú šnúru reagovala troma presnými zásahmi v rade a v 13. minúte po góle Szarkovej boli opäť vo vedení (5:4). Následne sa oba tímy striedali vo vedení. Slovenky držali krok aj tesne pred koncom prvého polčasu, kedy Rajnohová vyrovnala z pokutového hodu na 10:10. Posledné slovo patrilo Čiernej Hore, konkrétne Raičevičovej, ktorá v presilovke upravila polčasové skóre na 11:10 v prospech lídra kvalifikačnej skupiny a už istého účastníka kontinentálneho šampionátu.

Tomu parádne vyšiel vstup do druhého dejstva. Za štyri minúty viedol 15:11, na čo lavička Slovenska reagovala oddychovým časom. Po ňom domáce hráčky ihneď kontrovali dvoma gólmi v rade, v druhom polčase im ale vždy niečo chýbalo k tomu, aby sa dotiahli na favorita. Ten, keď potreboval, zakaždým gólovo zapol. V 47. minúte viedol 20:15, na čo lavička domáceho tímu opäť reagovala oddychovým časom. Ten opäť Slovenkám pomohol, keďže dvoma gólmi sa vrátili do zápasu (17:20). Čierna Hora ale následne kontrovala troma gólmi v rade, čím definitívne zlomila odpor Sloveniek. Favorit nakoniec zvíťazil 27:24 a dosiahol tak piate víťazstvo v skupine.

Slovensko - Čierna Hora 24:27 (10:11)
Pok hody: 3/3 - 2/2. Vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: D. A. Martins a R. A. Martins (obaja Portug.), 1000 divákov
SLOVENSKO: Medveďová, Haládiková - Pastorková 4, Minárčiková 1, Trúnková, Rechtorisová 3, Patrnčiaková 2, Takáčová, M. Školková 3, M. Rajnohová 3/3, S. Szarková 6, Olšovská, Veselková, Habánková 1, Fiľková-Trehubová 1, Rebičová
ČIERNA HORA: Rajčičová, Nenežičová - Radičevičová 4, Jaukovičová 1, Godecová 1, Raičevičová 8/2, A. Klikovac, Novakovičová, Kneževičová, Vukčevič, Ujkičová, Premovičová 1, Pavičevičová, Mehmedovičová 4, Despotovič 3, Grbič 2.

Uverejnené: 01.06.2018 09:49:12