files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Viaceré kúpaliská na hornom Zemplíne už otvorili svoje brány pre návštevníkov

Letné kúpaliská v Humennom, Snine, ale aj v neďalekej obci Zemplínske Hámre už pre verejnosť otvorili, vo Vranove nad Topľou sa na sezónu ešte pripravujú.

V areáli letného kúpaliska v Humennom je pre návštevníkov k dispozícii 50-metrový bazén, tobogán a detské bŕzgalisko. "Sú tam hojdačky, detské preliezky, plážové a parkové basketbalové ihrisko, dva tenisové kurty a futbalové bránky. Návštevníci môžu využiť aj služby požičovne športových potrieb. Navyše sa tam nachádzajú aj stánky s občerstvením. K dispozícii je 20 uzamykateľných skriniek, 12 vnútorných spŕch a 18 toaliet," priblížila pre TASR Michaela Dochánová z radnice. Spomenula, že mestská Správa rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) si pre návštevníkov v tomto roku pripravila aj novinky v podobe rozšírenia priestoru pri plaveckom bazéne zámkovou dlažbou a tiež opravy brodísk a spŕch k nemu prislúchajúcich. Do letného kúpaliska humenská radnica investovala väčšiu sumu ešte vlani. Na jeho údržbu pred sezónou išlo podľa Dochánovej približne 30.000 eur. "Je dôležité pripomenúť, že väčšiu časť údržby si SRaŠZ realizuje svojpomocne," podotkla.

Otváracie hodiny na letnom kúpalisku budú od 10.00 do 19.00 h. Jeho celková kapacita predstavuje podľa Dochánovej 2000 návštevníkov a rozloha areálu je 22.066 metrov štvorcových. Uplynulú sezónu tam zaznamenali 18.339 vstupov. Športovo-rekreačný areál Barnova rika v Zemplínskych Hámroch, ktorý je umiestnený v scenérii Vihorlatského pohoria, ponúka plavecký a detský bazén, saunu, multifunkčné a detské ihrisko, k dispozícii sú aj služby v oblasti občerstvenia. "Oproti minulému roku rozširujeme portfólio služieb o prenájom ležadiel. Bazény budú otvorené denne celé leto okrem prípadov nepriaznivého počasia," informoval TASR starosta obce Rastislav Zaremba.

Areál je počas sezóny otvorený od 09.30 do 18.00 h. "Pri priaznivom počasí a dostatočnej teplote vo večerných hodinách budeme prevádzkovať aj nočné kúpanie, a to od 19.00 do 22.00 h, v mesiaci jún je cez víkendy," spomenul. Oddychový areál vyrástol na ploche nevyužívanej lokality, kde pred rokmi končil nepotrebný odpad. Obec doň investovala vlastné financie. Návštevníci tam majú možnosť nielen kúpania sa, ale aj športovania či grilovania v prírode. Sezónu na vranovskom letnom kúpalisku by mali podľa informácií zverejnených na sociálnej sieti otvoriť v sobotu 23. júna. Ako TASR informoval jeho prevádzkovateľ Milan Čeklovský, jeho údržba prebieha už niekoľko týždňov. Patrí k nej okrem iného čistenie bazénov a okolia, tiež sociálnych zariadení a šatní, upravujú sa aj trávnaté plochy. K dispozícii je tam veľký rekreačný a dva detské bazény. Pre tých najmenších je pripravená aj šmýkačka. Návštevníci tam nájdu bufet, ležadlá, ale aj slnečníky, zahrať si môžu okrem iného aj volejbal, minigolf či futbal.

TASRUverejnené: 19.06.2018 11:19:20 files/nrq4o7gybdvzjfpi.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/to6v4ahukd8jatik.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.