Vysoká prehra MFK Zemplín s poľskou Niecieczou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli vo svojom siedmom prípravnom stretnutí pred novou sezónou hladkú prehru, keď tentoraz v Poprade podľahli poľskému druholigistovi Bruk - Bet Termalica Nieciecza 1:4. Ich jediný gól zaznamenal rovnako ako v stredu proti Popradu Stanislav Danko. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa v príprave najbližšie predstavia budúcu sobotu 14. júla v Družstevnej pri Hornáde proti Lokomotíve Košice.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (3:0) - hralo sa v Poprade

Góly: 2. a 16. Gutkovskis, 45+. Szeliga, 47. Špiaczka – 72. S. Danko

BRUK-BET TERMALICA KS: 1. polčas: Trela - Szeliga, Kupczak, Putivstev, Grzelak - Jovanovič, Szymonowicz - Skóraš, Purece, Kielb - Gutkovskis. 2. polčas: Gostomski - Sadzawicki, Berežný, Szarek, Slaby - Gergel, S. Štefánik, Mróz, Misak - Špiaczka.

MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - Rota (78. M. Kolesár), Kavka, M. Bednár, Nlaté (46. M. Vojtko) - Turík (65. R. Begala) - P. Kolesár, S. Danko, Harutyunyan, Andreev (65. J. Vajs) - Kurminowski (46. Sulley).

Tréner Anton Šoltis: „Súper vyčkával v bloku na naše chyby a my sme mu to umožnili našou jednoduchosťou. Hrali sme naivný futbal a to sa musí zmeniť. Poliaci sa ani nemuseli veľmi nadrieť, aby nám dali toľko gólov. Urobili sme veľmi veľa ľahkých chýb, ktoré súper nekompromisne trestal. Z toho sa musíme poučiť.“

Zdroj: mfk zemplín