MFK Zemplín po hladkej prehre v Trnave zostáva naďalej bez bodu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase štvrtého kola Fortuna ligy v Trnave proti Spartaku hladko 0:3 a zostávajú tak na dne tabuľky. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorí doteraz nezískali ešte ani jeden bod, sa najbližšie predstavia dvakrát doma. Najskôr v sobotu 18. augusta o 19.00 hod. privítajú v šesťbodovom zápase Senicu a o tri dni neskôr, v utorok 21. augusta ich o 17.00 hod. čaká dohrávaný súboj prvého kola proti Žiline.

Michalovčania v prvom polčase na pôde majstra vôbec nezaostávali, no zrážali ich chyby, ktoré robili na oboch poloviciach ihriska. Ako prvý pohrozil Sulley, ktorého hlavičku ale Rusov v pohode kryl. V jedenástej minúte sa zrodil prvý gólový moment zápasu. Po rýchlej kontre odcentroval z pravej strany Jirka a Rakúšan Misenbock mieril presne – 1:0. Po strelenom góle sa iniciatívy chopili Zemplínčania. Tí mali síce viac z hry, v rozhodujúcich momentoch ale prišla buď nepresná prihrávka, alebo koncovka. Domáci sa zamerali na rýchle kontry a po jednej z nich lopta z kopačky Erika Jirku išla iba tesne vedľa Kirovej brány. V nadstavenom čase po nedorozumení Vojtka s Carillom sa sám na Kiru rútil Vantroba, michalovský brankár ale vyšiel zo súboja kto z koho víťazne a hlavne jeho zásluhou tak prvý polčas skončil iba 1:0.

V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Trnavčania si strážili gólový náskok, k čomu im vlastnými chybami pomáhali aj hostia. Tí sa nedokázali v ofenzíve presadiť, chýbal im moment prekvapenia. Ten prišiel v 67. minúte zo strany domácich, keď Jirka zahral rohový kop na zadnú žrď, Kira loptu nepochopyteľne minul a nekrytý Ivan Hladík ju mohol poslať do siete – 2:0. Po druhom domácom góle sa zápas už len dohrával. Trnavčania pridali ešte jeden gól, keď sa v závere presadil Anton Sloboda. Michalovčania si tak po slabom výkone odvážajú z Trnavy prehru 0:3.

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)
Góly: 11. Miesenböck, 67. Hladík, 82. Sloboda
Žlté karty: 72. Regáli
Rozhodovali: Glova – Pozor, Galo.
Divákov: 4559.
FC SPARTAK: Rusov - Kadlec, Hladík, Oravec, Janso - Sloboda - Jirka (68. Grendel), Pekár, Dangubić, Miesenböck (76. Bakoš) - Vantruba (61. Greššák).
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Kavka, Carillo, Vojtko - Grič (65. Turík), Bednár - Diarra (46. Iloski), Vaščák, Regáli - Sulley (70. Kurminowski).

Hlasy trénerov

Radoslav Látal, tréner Trnavy: "Mali sme z dnešného zápasu obavy a dlhšie sme rozmýšľali koho šetriť a koho nešetriť. Aj preto dostal príležitosť mladý Vantruba. Potrebovali sme získať tri body, hlavne po prehrách v Senici a Podbrezovej. Niektoré situácie sme nedotiahli do konca a v závere prvého polčasu mohol Vantruba druhým gólom všetko ukľudniť. Verím, že víťazstvo nám dodá sebavedomia pred utorňajším zápasom s CZ Belehrad."
Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Nemám veľa čo hodnotiť, dnes som svojich chlapcov nespoznával. Boli sme veľmi odovzdaným bezzubým súperom a tak sme nemali šancu na úspech. Čaká nás dlhá cesta, aby sme myslenie hráčov zmenili. Dnes sme nemali šancu na úspech, domáci zaslúžene vyhrali."

Ostatné výsledky 4. kola: FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 2:2 (1:1), FK Senica - FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0), ŠKF iClinic Sereď - ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0), MŠK Žilina - AS Trenčín 2:3 (1:1), ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 1:1 (0:1).