MFK Zemplín sa so Senicou rozišiel zmierlivo 1:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase piateho kola Fortuna ligy na domácom trávniku s FK Senica 1:1 (1:1). O ich jediný presný zásah sa v deviatej minúte postaral Igor Žofčák, vyrovnanie priniesol v 27. minúte Azankpo. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorí touto remízou síce získali prvý bod, no v tabuľke sú stále na poslednom dvanástom mieste, sa doma predstavia aj v utorok 21. augusta, kedy o 17.00 hod. privítajú v dohrávanom stretnutí prvého kola Žilinu.

Michalovčania začali šesťbodový duel veľmi aktívne. Úvodná štvrťhodina patrila im a ich rýchlym akciám, ktorými deptali obranu Seničanov. Tá ešte odolala pokusu Igora Žofčáka z ôsmej minúty, kedy bol jeho pokus zrazený na rohový kop, o minútu neskôr sa už ale michalovský kapitán tešil z presného zásahu, keď krížnou strelou prekonal brankára Taborda. Postupom času ale michalovská ofenzíva opadla. Osmeľovať sa začali aj hostia, ktorí udreli zásluhou Azankpa v 27. minúte - 1:1. Hostí gólový moment osmelil ešte viac. Azankpo sa o chvíľu neskôr v dobrej pozícii pred Kirom pošmykol, v 38. minúte michalovský brankár vychytal Castaňedu. Záver polčasu priniesol ďalšiu michalovskú aktivitu, šance Diarru, Vaščáka či Žofčáka ale ostali nevyužité.

V druhom polčase sa Michalovčania snažili o nátlakovú hru, zabúdali ale na zadné vrátka. Seničania čakali na chyby súpera, ktoré prichádzali. Po rýchlej kontre mohol hneď v úvode dvakrát skórovať Azankpo, Kira ale dvakrát vytiahol bravúrne zákroky, následne Casteňeda mieril iba do bočnej siete. Seničanov mohol nasmerovať k víťazstvu v 73. minúte opäť Azankpo, ten ale prehral aj ďalší súboj s Matúšom Kirom. Domácim hráčom síce snahu uprieť nemožno, no v druhom polčase si nevypracovali žiadnu gólovú šancu. Aj preto je deľba bodov zaslúžená. Zemplínčania síce získali svoj prvý tohtosezónny bod, no aj napriek tomu ostávajú na samom dne ligovej tabuľky.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 1:1 (1:1)
Góly: 9. Žofčák - 27. Azankpo
Žlté karty: Carrillo - Solano
Rozhodovali: Smolák – Pozor, Jekkel.
Divákov: 1316.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Kavka, Carrillo, Beskorovajnij - Grič - Diarra (65. Regáli), Žofčák Turík, Vaščák (75. Iloski) - Kurminowski (57. Sulley).
FK: Taborda – Herrera (57. Solano), Otrísal, Dias, Kotula – Zezinho (86. Krč), Nirennold, Tesija – Castaňeda (77. Celis), Azankpo, Asmah.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Začiatok zápasu bol z našej strany dobrý, prvým dvadsať minút sme hrali to sme to, čo sme chceli. Išli sme do vedenia, no potom sme inkasovali gól z prvej strely na bránku. Mali sme dostatok možností streliť druhý gól, ale v šestnástke nám chýbala rozvaha. V druhom polčase sme prepadávali v obrane, súper mal po jednoduchých prihrávkach viaceré šance. Potrebujeme skvalitniť hru najmä v súperovej šestnástke."

Frederico Ricardo, tréner FK Senica: "Oba tímy chceli body. My sme boli v úvode zápasu zaskočení, potom sme to však vyrovnali. Neskôr si oba tímy vytvorili mnoho šancí, no nepremenili sme ich. Z Michaloviec si odnášame jeden bod. Berieme ho, ale myslím si, že sme mohli mať aj tri."

Uverejnené: 18.08.2018 21:44:37