files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Čo bolo príčinou pádu školy v Nacinej Vsi?

 

V utorok 27. júla sa zrútila škola v Nacinej Vsi v okrese Michalovce. Pod troskami ostali traja robotníci. Jeden z nich nehodu neprežil. Čo spôsobilo toto nešťastie?

Na začiatku traja nezvestní

 

K nešťastiu došlo medzi 13.30 a 14.00 hod. popoludní, kedy robotníci pracovali na rekonštrukcii školy. Z doposiaľ nezistených príčin sa zrútila časť budovy. Po zrútení  dvojposchodovej  budovy miestnej základnej školy, v ktorej sa donedávna učilo, ostali najprv v troskách traja robotníci. Budova staršej základnej školy v obci bola momentálne v rekonštrukcii. "Počas školského roka tu bolo ešte riadne vyučovanie, v škole žiaci mali aj telesnú výchovu, keďže telocvičňu nemáme," uviedol starosta obce Anton Šandor. Na mieste ihneď  zasahovali hasičské jednotky z Košíc, Michaloviec, Strážskeho a  záchranári z Humenného.  K robotníkom, ktorí ostali zavalení, sa pokúšali dostať kyslík, no záchrannú akciu komplikovalo to, že na mieste nešťastia v prvých hodinách ešte unikal plyn. Záchranári dokonca na začiatku ani nevedeli, či sa v troskách nenachádza ešte viac osôb.

 

Dvaja zachránení

 

Po pár hodinách vytiahli z trosiek dvoch z trojice mužov. Boli na žive, no jeden mal pravdepodobne zlomenú nohu a druhému museli nohu amputovať. Obaja boli prevezení do Nemocnice Štefana Kukuru v Michalovciach. Jeden z mužov záchranárom prezradil miesto, kde sa v čase nešťastia nachádzal stále nezvestný robotník, ani to však nepomohlo. Už od 16.30 hod. bol do akcie povolaný aj záchranársky pes, no ani jemu sa nepodarilo muža lokalizovať. Posledného z trojice mužov záchranári vytiahli z trosiek budovy o 23.30, no bez známok života.

 

Odškodnenie

 

Na druhý deň navštívili predstavitelia firmy Energotrading z Vranova nad Topľou rodinu pozostalých svojho zamestnanca a aj dvoch zranených v nemocnici. Podľa zástupcu firmy spoločnosť odškodní pozostalých a zranených.

Príčina

 

K tomu, čo bolo príčinou zrútenia budovy sa nechcel vyjadrovať ani zástupca spoločnosti, a ani starosta Nacinej Vsi Anton Šandor. Obaja chcú počkať na výsledky zistení statika. To ukáže, či išlo naozaj o porušenie železobetónových pilierov na prízemí. V priebehu rekonštrukcie robotníci vybrali železné konštrukcie so sklenenou výplňou a vymenili ich za plastové. Tieto rámy boli vybraté a nahradené plastovými už pred dvoma týždňami. Budova nebola preťažená, nakoľko sa tam nenachádzali deti a ani strecha nebolo nejako zaťažená. To, k akému nešťastiu mohlo dôjsť, ak by sa táto nehoda stála v septembri, sa nikto neodváži ani pomyslieť. Na škole vznikla škoda za 700- tisíc € a michalovský vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.                

                         Veronika Kmecová

 Uverejnené: 06.08.2010 11:18:56 files/h4dxdkexbsb332ai.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.