Presvedčivé víťazstvo Dukly nad Liptovským Mikulášom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce dosiahli v príprave na novú sezónu ďalšie víťazstvo, keď na domácom ľade zdolali extraligový MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1. Dva góly do siete Liptákov zaznamenal Marek Mašlonka, po jednom pridali Erik Piatak a Lukáš Hamráček. Zverenci trénera Miroslava Chudého do konca prípravného obdobia ešte odohrajú dva zápasy. V utorok 4. septembra o 17.30 hod. privítajú Spišskú Novú Ves, no a prípravnú fázu ukončia v piatok 7. septembra na ľade Miškolca.

Michalovčania vybehli na extraligistu nebojácne. V prvej tretine boli aktívnejší a vytvorili si viacero šancí. Toma síce ešte samostatný únik nepretavil na úvodný gól, no v desiatej minúte vnikol do obranného pásma Liptákov Lukáš Hamráček, ktorá ponad rameno Juraja Holllého otvoril skóre. O tri minúty už bolo 2:0, keď bol za aktivitu gólom odmenený Erik Piatak. Ten sa natlačil až pred brankára Mikuláša a popod betóny pretlačil puk do brány. To ešte nebolo z michalovskej strany v prvej tretine všetko. Gavrik síce z podobnej situácie Piataka nenapodobnil, no v 19. minúte unikol Marek Mašlonka, ktorý nedal Hollému šancu 3:0. V druhej tretine prišiel na ľad úplne iný Liptovský Mikuláš. Jeho hráči oveľa viac korčuľovali, začali Michalovčanov napádať už v ich obrannom pásme a rázom sa hra vyrovnala. Liptáci síce nepotrestali štvorminútové vylúčenie Valečka, no hneď po jeho návrate strelil ich prvý gól Heikkila. Za Michalovčanov mohol odpovedať Novický, ktorého ale v čistej šanci vychytal Juraj Hollý. Tretia tretina už taký atraktívny hokej nepriniesla. V jej úvode sa v presilovej hre presadil Marek Mašlonka, ktorý stanovil konečné skóre zápasu na 4:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 10. Hamráček (Pulščák, Baláž), 13. Piatak (Mašlonka), 19. Mašlonka (Chalupa), 41. Mašlonka (Kolba) pres/1. - 28. Heikkika (Kriška, Fereta).
Vylúčení: 5:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 350.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Novický, Valečko, Hančák, Korenko, Bdžoch, Hopkovič, Balko - Baláž, Piatak, Mašlonka - Chalupa, Cútt, Gavryk - Safaraleyev, Linet, Róth - Banovský, Toma, Hamráček - Mesaroš, Pulščák.
MHK 32: Hollý - Nadaždi, Bača, Kriška, Heikkika, Piatka, Vybíral, Horváth, Števuliak, Nemec, Uhrík, Kľučiar, Edgren, Žiak, Suchý, Fereta, Róbert Huna, Richard Huna, Korím.

Uverejnené: 30.08.2018 20:18:21