Iuventa po výhre 37:24 blízko k postupu do druhého kola Pohára EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase 1. kola Pohára EHF nad holandským majstrom Otto Work Force/VOC Amsterdam 37:24 a sú tak blízko k postupu do druhého kola. V Michalovciach sa odohrá aj odvetný duel prvého kola Pohára EHF. Na programe bude už zajtra, čiže v nedeľu 9. septembra so zhodným začiatkom o 17.30 hod.

Lepší vstup do zápasu mala Iuventa, ktorá bola v zápise uvedená ako hosťujúci tím. Tá v piatej minúte po góle kanonierky Fiľkovej – Trehubovej viedla 3:1. Holanďanky však rýchlo zdvihli hlavy a po trojgólovej šnúre sa dostali do vedenia 4:3. Iuventa kontrovala Kompaniecovou a Fiľkovou – Trehubovou, po góle Habánkovej viedla v dvanástej minúte 9:6. Michalovčanky aj naďalej zvyšovali svoje vedenie. Keď v 24. minúte upravila Kompaniecová už na 17:10, lavička hosťujúceho tímu reagovala oddychovým časom. Holandskému majstrovi sa po ňom síce podarilo skorigovať na 13:18, Iuvente však vyšiel lepšie záver polčasu a po góloch Wollingerovej s Holejovou viedla v polčase sedemgólovým náskokom 20:13.

Druhé dejstvo bolo podobné s prvým. Ani v ňom nenašiel holandský majster recept na strojovú hru Michalovčaniek, ktorá slávila úspech. V 39. minúte upravila Habánková už na rozdiel desiatich gólov (15:25). To bol signál pre trénera Petra Hatalčíka, ktorý postupne začal na palubovku posielať aj hráčky z lavičky. To ale na náskoku Iuventy neuberalo, ba naopak. Mladé hráčky sa chytili svojej šance a výbornou hrou držali dvojciferný náskok. Iuventa napokon zvíťazila 37:24 a pred nedeľňajšou odvetou hranou opäť v Chemkostav aréne je jednou nohou v druhom kole Pohára EHF.

Otto Work Force/VOC Amsterdam – Iuventa Michalovce 24:37 (13:20)
Hralo sa v Michalovciach
Odvetný duel je na programe v nedeľu 9. septembra o 17.30 hod. takisto v Michalovciach
Pok. hody: 1/1 - 6/4. Vylúčené: 3:3. Rozhodovali: Kijauskaite a Zallene (obe Litva). Divákov: 800.
OTTO WORK FORCE: Calmer, Huiberts – Sprengers 6, Romer 2, Van der Vliet 2, de Boer, Van der Baan 4, Amsen 1, van Wetering 4, de Haze 4, Drent, Theron, Lunter, Zeldenthuis 1, van der Linden.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Kakaščíková, Pustá 1, Štefaniková 2, Kišiková, Trúnková 3, Habánková 5, Janičičová 2, Štefanová 1, A. Holejová 4/2, Wollingerová 6/2, Holubová, Bajčiová 1, Kompaniecová 8, Fiľková – Trehubová 4.

Uverejnené: 08.09.2018 20:18:44