Smola MFK Zemplín v Nitre, so Sereďou prehral gólom zo záveru

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v ôsmom kole Fortuna ligy na ihrisku ŠKF iClinic Sereď 1:2, hoci po prvom polčase viedli gólom Igora Žofčáka 1:0. Druhopolčasový obrat pripravil dvoma gólmi útočník domáceho tímu Nikola Gatarič, ktorý rozhodol v samom závere aj napriek tomu, že Michalovčania hrali posledných dvadsať minút presilovku po vylúčení Moronga. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorí naďalej ostali na poslednom mieste v tabuľke, odohrajú zápas ďalšieho kola opäť v Nitre, kde sa v sobotu 22. septembra predstavia v rámci deviateho kola proti tamojšiemu FC.

Michalovčania začali v Nitre, kde nováčik súťaže hráva svoje domáce zápasy, opatrnejšie. Brankár Kira bol v permanencii už v úvodných sekundách. Po tom, čo jeden z jeho spoluhráčov zasiahol na hranici šestnástky loptu rukou, musel čeliť priamemu kopu, z ktorého ale Denis Ventúra tesne minul. Kira sa vyznamenal v jedenástej minúte, keď strelu Ulricha vytlačil na rohový kop. Z následnej kontry ale zahrmelo na druhej strane. Vaščáka fauloval v pokutovom území brankár Nwolokor a hlavný arbiter neváhal. Z nariadenej penalty bol úspešný michalovský kapitán Igor Žofčák. V ďalších minútach boli aktívnejší domáci. Strelu Gatariča vytlačil Kira na rohový kop, hlavička Hučka skončila na žrdi, Morongov volej po rýchej kontry zase tesne minul tri michalovské žrde. No a keď si Matúš Kira poradil aj so strelou Mečiara z uhla, prvý polčas skončil tesným michalovský vedením.

Zverenci trénera Antona Šoltisa sa ale dlho z vedenia v druhom polčase netešili. Už v tretej minúte totiž Sereď podnikla útok po pravej strane a po centri do pokutového územia Gatarič strelou od brvna vyrovnal na 1:1. Vyrovnávajúci gól dal domácim krídla a už o niekoľko desiatok sekúnd ich mohol Ulrich poslať do vedenia, jeho strela ale tesne minula michalovkú bránu. Tréner Šoltis sa po hodine hry odhodlal hneď k dvojnásobnému striedaniu, ani príchod Diarru so Sulleyom ale jeho útočnú hru neoživil. V sedemdesiatej minúte videl druhú žltú kartu domáci Morong, Zemplínčania tak získali možnosť hrať presilovku. Ani s tou ale nenaložili najlepšie, keďže v ofenzíve im chýbal moment prekvapenia. Aj napriek tomu mohli skórovať, po Žofčákovom centri a zlom vyrazení lopty Nwolokora ale Carillo hlavou trestuhodne minul prázdnu bránu. Za nevyužitú šancu a možnosť presilovky prišiel pre Michalovčanov trest v samom závere. Definitívne k.o. im na začiatku poslednej minúty uštedril Gatarič, ktorý popod Kiru upravil loptu do siete a Sereď tak po druhopolčasovom obrate zvíťazila 2:1.

ŠKF iClinic Sereď - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)
Góly: 48. a 89. Gatarič - 14. Žofčák (z pok. kopu).
Žlté karty: 13. Nwolokor, 62. Morong – 34. Žofčák, 64. Diarra.
Červená karta: 72. Morong (po druhej žltej karte).
Rozhodovali: Očenáš . Pozor, Žákech.
Divákov: 308.
ŠK ICLINIC: Nwolokor – Sus, Ba, Michalík, Hučko (28. Mečiar) – Adekuoroye, Ventúra – Ulrich (82. Subotič), Pankaričan (76. Richnák), Morong – Gatarič.
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota, Kavka, Carrillo, Vojtko – Turik – Vaščák (61. Diarra), Žofčák, Kolesár (75. Harutjunjan), Regáli – Kurminowski (61. Sulley).