Zemplínske derby v jasnej réžii michalovskej Dukly

Prvé tohtosezónne zemplínske derby v St. Nicolaus I. hokejovej lige sa stalo korisťou michalovskej Dukly, ktorá zvíťazila na ľade MHK Humenné 7:2. Favorit rozhodol o svojom víťazstve už v prvej tretine, v ktorej svoju prevahu korunoval troma presnými zásahmi. Po dva góly na strane víťaza zaknihovali Marcel Baláž a Jakub Linet, jeden pridali Erik Piatak, Lukáš Toma a Marek Mašlonka. Na domácej strane sa strelecky uviedli „ex-michalovčania“ Vladislav Solomončak a Štefan Majerník. Michalovčania sa v najbližšom piatkovom štvrtom kole predstavia doma, kde privítajú Považskú Bystricu (17.30 hod.), Humenčania cestujú do Trnavy.

Lepší vstup do zápasu mali Michalovčania. Prvú šancu si síce vytvorili Fedorkom domáci, no Dukla od začiatku mala hru pevne v rukách. Vylúčenie Evstigneeva ešte jej hráči nepotrestali, no následne gólovo udreli. Erik Piatak nahadzoval puk pred bránu a Martin Krempaský si ho poslal nešťastne do vlastnej brány. Domáci odpovedali šancou Jokeľa, ktorú zlikvidoval Trenčan. V pätnástej minúte prišli chvíle michalovskej štvrtej lajny, ktorá sa behom pätnástich sekúnd uviedla gólovo hneď dvakrát. Najskôr Baláž pretlačil puk za chrbát Matúša Nagyho a následne sa z brejku presadil Lukáš Toma. V samom závere prvej tretiny síce Humenčania nevyužili viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov, no päť sekúnd pred jej koncom, ešte v presilovke o jedného hráča zrušil Trenčanovu sériu bez streleného gólu Vladislav Solomončak – 1:3.

Domáci sa síce gólom do šatne vrátili do zápasu, no ich radosť netrvala dlho. V prvej polovici druhej tretiny opäť pohrdli presilovkou o dvoch hráčov, za čo následne pykali druhým gólom Marcela Baláža – 1:4. To ešte nebolo zo strany s chuťou hrajúcej michalovskej Dukly v druhej tretine všetko. Zverenci trénera Miroslava Chudého naďalej diktovali tempo hry a svoju prevahu korunovali ďalšími dvoma gólmi, ktoré zaznamenal v rozpätí tridsiatich sekúnd Jakub Linet. Náskok Michalovčanov mohol byť do konca druhej časti ešte vyšší, Erik Piatak ale v poslednej minúte nepremenil nariadené trestné strieľanie.

Na siedmy gól ale hráči Dukly nečakali dlho. Už v tridsiatej sekunde poslednej časti sa predral až pred bránu Marek Mašlonka a nechytateľne zvýšil už na 1:7. Za tohto stavu prišli aj chvíle domáceho tímu. Brankár Trenčan si síce najskôr poradil so šancami Bylinu či Hudáka, na koncovku Majerníka z 49. minúty už ale bol prikrátky. V záverečnej desaťminútovke si obaja súperi síce vypracovali šance, brankári Spodniak (po piatom góle nahradil Adama Nagyho), ale už neinkasovali.

MHK Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce 2:7 (1:3, 0:3, 1:1)
Góly:
20. Solomončak (Pavúk) pres/1, 50. Majerník (Lesňák, Ondrej) - 7. Piatak (Safaraleyev), 15. Baláž (Valečko), 15. Toma (Valečko, Hamráček), 30. Baláž (Banovský), 37. Linet (Mašlonka, Hančák), 38. Linet (Safaraleyev, Róth), 41. Mašlonka (Piatak).
Vylúčení:
5:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba - Novotný, Ordzovenský.
MHK: M. Nagy (37. Spodniak) - Krempaský, Mačkovič, Evstignmeev, Pavúk, Ľ. Buraľ, Ondrej, Markuš, Michalčin - Fedorko, Babynets, Vaško - Jokeľ, Bylina, Solomončak - Vrábeľ, Hudák, Petráš - Kamenický, Majerník, Lesňák.