Trebišovský HK Slavoj v domácej premiére so sedemgólovou prehrou

Hádzanári HK Slavoj Trebišov prehrali v druhom kole 1. ligy mužov skupina B na domácej pôde s Košice Crows 25:32. Zverencom Radúza Tótha tak nevyšla domáca premiéra po ich návrate do prvej lige. V tabuľke ostávajú s dvoma bodmi za minulotýždňovú výhru 25:24 v Levoči na druhom mieste, na prvé sa vyšvihli práve Košičania. Tým k výhre pomohlo aj pätnásť gólov Romana Pechu. Trebišovčania majú v najbližšom treťom kole voľno, v hre budú až v sobotu 6. októbra, kedy privítajú Levoču.

Lepší štart do zápasu mal domáci Slavoj, ktorý na konci tretej minúty viedol 3:0. Postupne sa ale do hry čoraz viac dostávali favorizovaní Košičania. V desiatej minúte bolo vyrovnané (5:5), v devätnástej už viedol favorit (8:9). Tíen do konca prvého polčasu natiahol svoje vedenie na päť gólov (12:17).

V druhom dejstve sa síce domáci snažili niečo s výsledkom urobiť, favorit ale zakaždým keď potreboval, zapol na vyššie obrátky. Hneď v úvode druhého dejstva sa dostal do sedemgólového trháku (14:21). Domácim sa síce podarilo znížiť v 47. minúte na 21:24, o desať minút neskôr ale bolo už 24:31 a prakticky rozhodnuté. Košičania nakoniec zvíťazili 32:25 a do tabuľky si tak pripísali prvé dva body.

HK Slavoj Trebišov - Košice Crows 25:32 (12:17)
Pok. hody: 3/3 - 7/7. Vylúčení: 3 - 1. Rozhodovali: Marián Harman a Milan Harman. Divákov: 150.
HK SLAVOJ: Kanaloš, Kľučar - Barančík, Kanda, Marjov, Š. Tóth 8/3, Sekulič, Halgaš 3, Kačmár 4, Bakši 2, M. Kohut, Melich 3, Capík 4, Hrdlík 1, Habaľ, Ondo-Eštok.
CROWS: Železník, Vernanský, Fabišík - Šiška 1, Majirský 2, Pecha 15/7, Hriňák 3, Muller 3, M. Dani, E. Ľoch 4, Antl 2, Maguška, V. Guzy 2.