Dukla po výhre nad HC Bratislava zakončila prvú štrvrtinu na prvom mieste

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v jedenástom kole St. Nicolaus I. ligy nad HC Osmos Bratislava 4:1. O góly Dukly sa postarali Jakub Linet, Lukáš Hamráček, Lukáš Toma a Marek Mašlonka. Zverenci trénera Miroslava Chudého zakončia sériu troch domácich duelov v piatok 19. októbra, kedy od 17.30 hod. privítajú MHK Dubnica nad Váhom.

Zápas dvoch tímov, ktoré chcú bojovať o špicu tabuľky, začal v ostrom tempe. Šance sa striedali na oboch stranách. Najskôr na domácej strane mohli skórovať Linet s Róthom, ktorým sa ale nepodarilo prepasírovať puk za chrbát brankára Nemca. Udrelo tak na druhej strane, keď Adam Trenčana prestrelil Mlynár. Neuplynula však ani minúta a bolo vyrovnané. Opäť o sebe dala vedieť tretia michalovská lajna. Autorom vyrovnávajúceho gólu bol Jakub Linet, ktorému asistovali jeho obaja kridelníci. Začínalo sa tak odznova a vyrovnaný stav nemusel ostať dlho. Hneď o niekoľko sekúnd ale spálil stopercentnú šancu opäť Jakub Linet. Na druhej strane sa pokúšal misky váh preklopiť na stranu Bratislavčanov Nino Ondris, ktorého vychytal Trenčan, Karel Nemec zase efektne vychytal Radovana Cútta.

Hostia mali ideálnu šancu dostať sa do vedenia v záverečných minútach prvej časti, na vedúci gól ale nepretavili ani tri presilovky. Od druhej tretiny sa hralo podľa nôt michalovskej Dukly. Tá diktovala tempo hry, hostí ale viackrát podržal brankár Karel Nemec.  V 24. minúte bol ale bezmocný aj on, keď Piatakovu strelu tečoval do siete Lukáš Hamráček. Následne pohrdli presilovkou aj Michalovčania, po nej v páde nepresne mieril Erik Piatak. Domáci hokejisti boli aj naďalej nebezpečnejší, Karel Nemec sa ale stále staral o to, že zápas bol na vážkach. Tam bol dlhý čas aj počas tretej tretiny. Hostia začali štípať, no päť minút pred koncom ich definitívne zlomil gól Lukáša Tomu. V poslednej sekunde ešte pridal do prázdnej brány štvrtý gól Marek Mašlonka, Dukla tak zvíťazila  4:1 a naďalej tak platí, že bodovala v každom doterajšom zápase.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Bratislava 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 5. Linet (Safareleyev, Róth), 24. Hamráček (Piatak, Korenko), 55. Toma (Hamráček, Cútt), 60. Mašlonka (Hančák, Valečko) - 4. Mlynčár (Klučiar)
Vylúčení: 5:4. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Vall, Janiga. Divákov: 1200.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Bdžoch, Valečko, Hančák, Novický, Hopkovič, Korenko - Mašlonka, Piatak, Gavrik - Balko, Cútt, Chalupa - Róth, Linet, Safareleyev - Hmaráček, Toma, Pulščák.
HC: Němec - Ficel, Vidovič, Valjent, Kuzmín, Hřebíček, Vyskoč, Čech - Danišovský, Prokop, Musliu - Mikolášek, Mlynčár, Kľučiar - Ondris, Šalka, Brodek - Puš.

Uverejnené: 17.10.2018 20:36:31