Prvá domáca porážka, juniori 1. BK Michalovce nestačili na lídra

Svoju prvú domácu prehru v tejto sezóne utrpeli v piatom kole najvyššej Extraligy juniori 1. BK Michalovce. Tí na svojej palubovke Gymnázia Pavla Horova podľahli aktuálnemu lídrovi a najväčšiemu favoritovi na titul KB Slávia Košice hladko 50:94.  Juniori 1. BK Michalovce najbližšie vycestujú na stred Slovenska, kde si zmerajú sily s Levicami a Banskou Bystricou. Doma ich uvidíme až v sobotu 10. novembra, kedy o 17.00 hod. privítajú Karlovku Bratislava. V nedeľu 11. novembra o 9.30 hod. ich čaká duel s SPU Nitra.

Michalovčania v piatkovom piatom kole narazili na súpera, ktorý je najväčším favoritom na zisk slovenského titulu. Po posledných dobrých výkonoch a pokorení Svitu či Spišskej Novej Vsi sa chceli vytiahnuť aj proti nemu. Prvá štvrtina bola vyrovnaná takmer dokonca. Až v jej závere hostia zaznamenali osem bodov v rade, čím natiahli svoj náskok na 26:16. Od tohto momentu ale držali opraty zápasu vo svojich rukách. Už do polčasu viedli o 26 bodov (51:25) a svoj náskok do konca zápasu natiahli na 94:50. „Od druhej štvrtiny hrali hostia zónu a tá nám robila problémy. Náš súper mal výškovú, ale aj fyzickú prevahu, čo v osobných súbojoch patrične využíval. Chlapci sa nedokázali presadiť. Najmä sa im nedarila streľba za tri body, keď premenili len tri pokusy z 29. Košičania naopak veľmi slušne strieľali a zakončili niekoľkokrát úspešne aj v posledných sekundách časového limitu. Nakoniec zaslúžene zvíťazili a potvrdili svoju dominanciu v súťaži,“ poznamenal na margo duelu manažér 1. BK Michalovce Peter Biganič.

1.BK Michalovce – KB Slávia TU Košice 50:94 (25:51)
Štvrtiny: 16:26, 9:25, 9:24, 16:19.
Zostava a body 1.BK Michalovce: Kincel 14, M. Demko 2, Pirkovský 5, Pliško 7, Lustig 9, Harman 3, Lopuch, Tertinský, Brnčal 8, Podžuban 2.