Iuventa zvíťazila aj v Písku, na čele MOL ligy má trojbodový náskok

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom predohrávanom zápase desiateho kola MOL ligy na pôde TJ Sokol Písek 37:23 a bodovali tak aj v siedmom ligovom zápase tejto sezóny. Michalovčanky po úspešnom zvládnutí českého tripu (v sobotu vyhrali v rámci siedmeho kola v Plzni 37:25) naďalej vedú tabuľku spoločnej súťaže. Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa najbližšie predstavia na domácej pôde, keď v sobotu 3. novembra o 17.30 hod. privítajú v šlágri ôsmeho kola pražskú Slaviu.

Líder spoločnej súťaže mal v predohrávke desiateho kola lepší vstup do zápasu. Iuventa po góle kapitánky Wollingerovej viedla v deviatej minúte 7:3. V jedenástej minúte po góle Mugošovej bolo 9:4, Písek ale na presný zásah Čiernohorky v službách slovenského majstra odpovedal troma gólmi v rade a na stav 7:9 reagovala lavička Iuventy oddychovým časom. Po ňom síce Písek dvakrát opäť znížil na rozdiel dvoch gólov (8:10 a 9:11), Iuventa ale kontrovala troma gólmi v rade a v 23. minúte si za stavu 9:14 brala oddychový čas aj domáca lavička. Michalovčanky si aj po jeho skončení držali viacgólový náskok. Domáca Krouská síce znížila v 28. minúte na 12:17, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Iuvente, konkrétne Veronike Habánkovej, ktorá dvoma presnými zásahmi stanovila polčasové skóre na 12:19.

Druhé dejstvo prinieslo rovnaký priebeh zápasu, ako to prvé. Zápas držali pevne v rukách hráčky favorita, ktoré navyšovali svoje vedenie. Po siedmych minútach druhého dejstva viedli už o desať gólov (13:23). Výrazné vedenie si udržiavali aj v ďalších minútach druhého dejstva. Po góloch Holejovej s Bajčiovou viedla Iuventa v 50. minúte 32:18, na čo lavička Písku reagovala oddychovým časom. Po ňom síce TJ Sokol dvakrát gólovo udrel, no na vysokom vedení Iuventy sa nič nemenilo. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 37:23 a český trip tak ukončili druhým víkendovým víťazstvom.

TJ Sokol Písek – Iuventa Michalovce 23:37 (12:19)
Pok. hody: 3/3 – 1/1. Vylúčené: 1:3. Rozhodovali: Haramul a Nezbeda. Divákov: 300.
TJ SOKOL: Preslová, Neubergová – K. Kubišová 2, Michková, Hauserová 1/1, Velková 1, Merglová 1, Novotná 2, Talafousová, Šetelíková 5, Palasová 2, Součková, Eresken Krouská 7/2, Benešová 1, Pešková 1.
IUVENTA: Jablonska, Petkovičová – Mugošová 4, Kakaščíková, Pustá, Štefaníková, Trúnková 4, Habánková 7/1, Štefanová 1, A. Holejová 4, Wollingerová 3, Bajčiová 2, Kompaniecová 2, Fiľková-Trehubovová 10.