MFK Zemplín sfúkol Senec už do prestávky + Fotogaléria

Futbalisti Michaloviec dosiahli v sobotu na domácom trávniku najpresvedčivejšie víťazstvo v doterajšom priebehu sezóny, v súboji piateho kola prvej ligy zdolali nováčika súťaže 4:1. O svojom víťazstve rozhodli už do prestávky, veď už po prvom polčase viedli 4:0. Strelecké účty v tomto ročníku si otvorili Ruskovský, Serečin i Jevľanov, kapitán Sninský sa svojim tretím gólom posunul do čela michalovských strelcov. Najbližšie sa MFK Zemplín predstaví na horúcej pôde bratislavskej Petržalky, následne doma privíta v ostro sledovanom zápase lídra tabuľky z Trenčína.

Michalovce už nastúpili s košickým stredopoliarom Filipom Serečinom, ktorý v drese MFK Zemplín debutoval už v predchádzajúcom kole na ihrisku Šale (1:1), ale ešte bez českého stopéra Luboša Hrušku z Viktórie Žižkov, ktorého príchod sa napriek enormnej snahe nepodarilo do začiatku zápasu administratívne dotiahnuť.

Už po necelých troch minútach zahrával z pravej strany rohový kop domáci novic Filip Serečin, lopta sa po skrumáži dostala ku Sninskému na hranicu pokutového územia, ktorý tvrdou strelou otvoril skóre - 1:0. V 17. minúte predviedli Michalovce rovnakú akciu, po rohu Serečina tentoraz zakončoval Ukrajinec Jevľanov a po jeho bombe už MFK Zemplín viedol 2:0. O štyri minúty pálil agilný stredopoliar Ruskovský do bočnej siete, vzápätí bombu Jevľanova boxoval brankár Matlák, nebezpečne pálili aj stopéri Vajda a Sninský, po jedovke Ruskovského sa opäť vyznamenal brankár hostí Matlák. Drvivý tlak Michaloviec bol korunovaný v 33. minúte po tom, čo Ruskovský odvážne prenikol pred bránu Senca a strelou k žrdi zvýšil na rozdiel triedy - 3:0. V 40. minúte zazvonila po úniku Jevľanova žrď, ale tento Ukrajinec si to vynahradil o tri minúty neskôr prihrávkou na parádny gól Serečina k pravej žrdi - 4:0. Po zmene strán tempo hry upadlo a zvlášť po tom, čo videl domáci stopér Vajda červenú kartu. Hosťom sa podarilo znížiť v 78. minúte kurióznym spôsobom, keď autorom ich čestného úspechu bol po nedorozumení s brankárom Pillárom michalovský obranca Ivan Janek. V samom závere ešte mohli skórovať domáci Jevľanov i Kunca, ale keďže nemali presnú mušku, ostalo pri aj tak presvedčivom výsledku 4:1.

MICHALOVCE - SENEC 4:1 (4:0)

GÓLY: 3. Sninský, 17. Jevľanov, 33. Ruskovský, 44. Serečin - 78. Janek (vlastný). ŽK: Jevľanov, Janek, Špilár, Ruskovský - M. Gabriel, Hlavatovič. ČK: 60. Vajda (Michalovce) ROZHODCA: Michlian - 916 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Janek, Vajda, Sninský, Vanák - Serečin (65. Mihok), T. Opiela, Jevľanov (82. Gamkrelidze), Ruskovský - Špilár (65. Mižík), Kunca.

ŠK SFM: M. Matlák - Neoveský, Polgár, M. Gabriel, Pálka (46. Hromkovič) - Sebök (75. Urda), M. Kostoláni, Hlavatovič, Belkovics (46. Železník) - Plichta, Sokol.

Ostatné výsledky 5. kola: Rimavská Sobota - Liptovský Mikuláš 3:4 (2:2), Dolný Kubín - FC Petržalka 2:2 (2:2), Lučenec - Trenčín 1:1 (1:0), Púchov - Moldava nad Bodvou 2:2 (0:1), Ružomberok B - Šaľa.

.

Tabuľka

Najbližší program: 6. kolo (nedeľa 22. 8. 2010 o 10.30 hod.): Petržalka - Michalovce, 7. kolo (sobota 28. 8. 2010 o 16.00 hod.): Michalovce - AS Trenčín.

Uverejnené: 14.08.2010 11:13:42