Iuventa zdolala Slaviu Praha 32:26 a naďalej tróni spoločnej súťaži

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v ôsmom kole MOL ligy na domácej pôde nad DHC Slavia Praha 32:26 (17:12) a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Hatalčíka budú v hre o ligové body v roku 2018 ešte dvakrát. V sobotu 10. novembra sa predstavia v Zlíne, no a v sobotu 8. decembra ich čaká dohrávaný súboj 6. kola proti Bánovciam nad Bebravou.

V súboji dvoch tímov, ktoré spoločnú súťaž reprezentovali v Pohári EHF, sa od začiatku viac darilo domácej Iuvente. Skóre duelu otvorila Fiľková – Trehubová. Slavia Praha síce kontrovala dvoma gólmi v rade, no následne prišla trojgólová šnúra domácich, ktoré na konci šiestej minúty vyhrávali 4:2. Slavia odpovedala na 4:4, Habánková ale opäť naklonila vedenia na stranu Iuventy a keď tá istá hráčka skórovala na 9:6 v 15. minúte opäť, lavička hosťujúceho tímu reagovala oddychovým časom. Iuventa aj naďalej diktovala tempo hry. V závere sa síce Vendule Fryčákovej podarilo znížiť na 12:14, no bývalá česká juniorská reprezentantka tým iba odštartovala trojgólovú šnúru Iuventy, ktorá tak prvý polčas vyhrala 17:12.

Michalovčankám vyšiel ideálne nástup do druhého dejstva. Po jeho piatich minútach viedli 20:13 a mali tak rázne nakročené k siedmemu tohtosezónnemu víťazstvu. Hostky ale nezložili zbrane. Postupne sa začali nebezpečne približovať. Po trojgólovej šnúre znížili v 42. minúte už na 19:21! Iuventa ale drámu nepripustila. Rozstrieľala sa hlavne pravá strana, konkrétne Fiľková – Trehubová s Habánkovou, ktoré svojimi gólmi odvrátili blížiacu sa drámu. Po góle Trúnkovej v 53. minúte za stavu 30:21 bolo každému jasné, že Iuventa doma vyhrá aj svoj štvrtý tohtosezónny ligový duel. Slavii sa podarilo ešte v závere skorigovať, no nič to nemení na tom, že Iuventa po výhre 32:26 naďalej bezpečne vedie tabuľku spoločnej súťaže.

Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha 32:26 (17:12)
Pok. hody: 4/3 – 8/4. Vylúčené: 4 – 2. Rozhodovali: Budzák a Záhradník. Divákov: 850.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 5, Kakaščíková, Pustá, Štefaniková 1, Trúnková 4, Habánková 5/1, Štefánová, A. Holejová, Wollingerová 8, Bajčiová, Kompaniecová 1, Fiľková – Trehubová 8/2.
DHC SLAVIA: Serafimová, Hillebrandová – Franková, Míšová 1, Jačková 6/1, Tulipanová, Pokorná 4, T. Fryčáková 2, V. Fryčáková 2, Svobodová 1, Chovancová 2, Vagaská, Galušková 5/3, Chlupová 1, Slabá, Borges 1.

Uverejnené: 03.11.2018 20:34:44