Dukla už v príprave, zatiaľ zbiera prehry

Hokejisti michalovskej Dukly odohrali prvé dve prípravné stretnutia. V piatok sa predstavili na ľade Bardejova, kde však obdržili deväť gólov. V nedeľu sa predstavili na domácom ľade proti rumunskému tímu HSC Csikszereda. Aj napriek tomu, že počas zápasu vyhrávali, rumunskému tímu podľahli po samostatných nájazdoch. Najbližšie sa doma predstavia proti Prešovu.

BEMACO HC 46 Bardejov – HK Dukla Michalovce   9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

V prvom prípravnom zápase pred novou sezónou sa Michalovčania predstavili na bardejovskom ľade. Domáci nastúpili už na svoj tretí duel v príprave a bolo to aj vidieť. Pozmenený káder HK Dukla sa na klzisku len spoznával. Svoj deň nemal gólman Marton, ktorý inkasoval päť gólov a bardejovský gólostroj nezastavil ani druhý brankár Borko. Domáci boli strelecky aktívni, naopak Michalovčanom sa nepodarilo vsietiť napriek dobrým šanciam ani čestný úspech. Aj preto odchádzali domov s poriadnym výpraskom 0:9.

Góly: 5. a 29. Mertel, 4. J. Molnár, 24. Piatak, 27. Zambori, 43. Ľ. Baranok, 44. V. Mojdis, 47. Pukalovič, 57. M. Baláž

Vylúčení: 8:6, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek – Jurko, Ma. Pribula. 200 divákov.

BEMACO HC 46: Andreanin – Pichnarčík, Rusnák, Pukalovič, Chmelo, Šimo, V. Mojdis, Ducár – M. Baláž, Piatak, Belušár – J. Molnár, Bochňa, Zambori – Ľ. Baranok, Mertel, M. Paulovský – Forgáč, Marcinko

HK DUKLA: R. Marton (29. Borko) – Boržík, M. Kozák, P. Krecháč, V. Marinčin, Regenda, M. Takáč, Lad. Mucha, Piskura – Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák – Pavol Segľa, P. Hurtaj, Štefanech – Stríž, Lezo, Opatovský – Lad. Sabol, R. Miľovčík, Murajda

HK Dukla Michalovce – HSC Csikszereda (Rum.)   3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)

Už na začiatku 5.minúty otvorili hostia skóre, ale bleskurýchlo o 18 sekúnd vyrovnal novic v drese Dukly P. Hurtaj a o tri minúty ďalšia michalovská posila P. Segľa poslal domácich do vedenia. Rumuni na začiatku druhej tretiny vyrovnali, ale Opatovský znovu priklonil misky váh na stranu domácich. Keď sa už zdalo, že HK Dukla vedenie udrží, 58 sekúnd pred záverom vyrovnal Moldován. V samostatných nájazdoch mali viac šťastia hostia, aj preto sa duel skončil výhrou Rumunov.

Góly: 5. P. Hurtaj, 8. P. Segľa, 32. Opatovský – 5. Goga, 21. Sikorcim, 60. Moldován, rozh. sam. nájazd Moldován

Vylúčení: 3:1, presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: R. Lauff – Kalina, P. Korba

600 divákov

HK DUKLA: R. Marton – Boržík, M. Kozák, P. Krecháč, V. Marinčin, Regenda, M. Takáč, S. Bodnár, Piskura – Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák – Pavol Segľa, P. Hurtaj, Štefanech – Stríž, Lezo, Opatovský – Lad. Sabol, R. Miľovčík, Murajda

HSC: S. Kožuch – Sprehcz, Hrubý, Goga, Kósa, Lehtomen, I. Nagy – Sz. Molnár, Becze, Mihály – Péter, Moldován, Zs. Molnár – V. Novák, O. Biró, Virágh – Sikorcim, T. Biró, H. Marton.