files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Študenti zo Zemplína diskutovali s predsedom KSK

Pri príležitosti Dňa študentstva zorganizoval Košický samosprávny kraj (KSK) sériu diskusií so študentmi stredných škôl. Prvá sa konala v Michalovciach a zúčastnili sa jej študenti z Gymnázia Pavla Horova, Gymnázia Ľudovíta Štúra a Gymnázia v Sobranciach.

Sedemnásty november poznáme ako Deň boja za slobodu a demokraciu,aj ako Deň študentstva. Košický samosprávny kraj si tento deň pripomína nielen počas jedného dňa, ale počas celého mesiaca. Aj preto zorganizoval pre študentov stredných škôl sériu diskusií s predsedom Košického samosprávneho kraja a vzácnymi hosťami. Diskusie v Michalovciach sa zúčastnil aj výkonný riaditeľ Košice IT Valley Pavol Mirossay.

Predmetom diskusie bolo motivovať študentov, ukázať im príklady úspešných mladých ľudí, možnosti štúdia a ďalšieho uplatnenia v regióne. „Študentom sme chceli ukázať, že na východe máme dostatok pracovných príležitostí, ako aj kvalitných škôl, ktoré im dokážu poskytnúť to najlepšie vzdelanie. Našim cieľom je, aby po skončení školy nemuseli za prácou odchádzať do zahraničia, alebo ak odídu, aby sa vrátili. Aj dnes sa totiž stretávame s nedostatkom ľudí v rôznych firmách a na rôznych pozíciách. Teší ma, že študenti sa do diskusie aktívne zapájali a verím, že si z nej odniesli čo najviac pozitívnych tém,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Rastislav Trnka je v súčasnosti najmladším predsedom samosprávneho kraja na Slovensku. V diskusii prezradil študentom, ako vyzerá jeho bežný pracovný deň, čím chcel byť, keď bol ešte na základnej škole, aj to, aké sú priority kraja v rozhýbaní stredného školstva.

Príkladom úspešného mladého človeka je aj Pavol Mirossay. Už ako 20 ročný pracoval v oblasti marketingu, neskôr bol projektovým manažérom a dnes je výkonným riaditeľom jedného z najväčších zamestnávateľov na východe, združenia Košice IT Valley. Študentom porozprával aj to, aká bola jeho cesta za úspechom. „Diskusia bola veľmi prospešná, študenti sa zaujímali o to, ako sa bude vyvíjať náš kraj, kam bude smerovať. Vnímam to preto pozitívne, pretože ak sa pýtali, zaujíma ich verejné dianie, čo znamená, že budú chcieť niečo zmeniť a že budú chcieť na sebe pracovať. Zorganizovanie takejto diskusie vítam aj zo strany predsedu KSK, pretože takýmto spôsobom chce byť bližšie k študentom,“ uviedol Pavol Mirossay.

Ďalšia takáto diskusia so študentmi sa uskutoční v Spišskej Novej Vsi v utorok, 27. novembra, kde okrem predsedu KSK bude hosťom zakladateľ a majiteľ marketingovej spoločnosti Promiseo Peter Šoltés. Posledná, tretia diskusia sa bude konať v piatok, 30. novembra v TabačkeKulturfabrik v Košiciach a zúčastní sa jej Rastislav Trnka, Pavol Mirossay aj Peter Šoltés.Uverejnené: 22.11.2018 08:54:21 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.