files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

KSK začína s druhou etapou rekonštrukcie Zemplínskeho múzea

Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK) vyhlásil koncom októbra tohto roka výzvu na predkladanie ponúk za účelom výberu uchádzača, ktorý dokončí rekonštrukciu múzea. Opravou ešte prejde krov a strecha nad hlavnou časťou kaštieľa, fasáda aj interiérové schodiská. Na dokončenie rekonštrukcie je potrebných 233 tisíc eur, ktoré bude kraj financovať zo svojho rozpočtu.

Košický samosprávny kraj aktuálne vyhodnocuje ponuky uchádzačov, ktorí sa prihlásili do verejného obstarávania, následne bude podpísaná zmluva so zhotoviteľom. Samotné práce v rámci II. etapy rekonštrukcie by mali trvať štyri mesiace.  „Urobíme všetko preto, aby bolo múzeum opäť sprístupnené pre verejnosť najneskôr začiatkom leta budúceho roka. Pre návštevníkov chceme okrem stálych expozícií, na aké sú zvyknutí, pripraviť aj modernú expozíciu využívajúcu multimediálne prvky, mobilné telefóny a aplikácie, aké sa dnes používajú v každom väčšom múzeu,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Rekonštrukcia Zemplínskeho múzea v Michalovciach sa začala ešte v jeseni 2015. Pre viaceré pochybenia v projektovej dokumentácii sú jeho brány pre verejnosť stále zatvorené.  Projekt mal byť pôvodne financovaný z Regionálneho operačného programu, v máji 2016 však Úrad KSK požiadal o mimoriadne ukončenie Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku a vrátil už vyplatené finančné prostriedky zo schválenej žiadosti o platbu vo výške viac ako 300 tisíc eur. Celkovo zaplatil kraj za prvú etapu rekonštrukcie takmer 2,3 milióna eur.  „Veríme, že druhá etapa rekonštrukcie bude dokončená bez väčších problémov, aké nastali v minulosti. Tieto opravy sú síce najväčšími v histórii kaštieľa, no ukončené mali byť na jar 2016. Pritom už na začiatku rekonštrukcie bolo kvôli závažným chybám jasné, že sa termín predĺži. Aj preto musel kraj vracať eurofondy. Ak by k nim nedošlo, ušetrili by sme viac ako dva milióny eur,“ doplnil R. Trnka.Uverejnené: 29.11.2018 14:06:11 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.