files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Krajský súd v kauze zranenej žiačky zvýšil trest pre riaditeľa michalovskej ZŠ

Krajský súd Košice v pondelok rozhodoval o odvolaniach prokurátora a oboch obžalovaných v prípade zranenia 12-ročnej žiačky základnej školy v Michalovciach na športovej súťaži vo vrhu guľou z júna 2015. Pre prečin ublíženia na zdraví potvrdil podmienečné tresty uložené michalovským okresným súdom v trvaní 12 mesiacov pre učiteľa Stanislava Činčára, ktorý mal na súťaži dozor, a pre riaditeľa Základnej školy (ZŠ) na Krymskej ulici Jozefa Porvaza. Tomu navyše určil dvojročný zákaz vykonávať funkciu riaditeľa školy.

Zákaz činnosti pre riaditeľa žiadal v odvolaní prokurátor, krajský súd rozhodol, že bude dostatočný v trvaní dvoch rokov. Proti rozhodnutiu krajského súdu ďalší riadny opravný prostriedok nie je prípustný. Podmienečný ročný trest odňatia slobody pre Činčára je so skúšobnou dobou na 18 mesiacov a v prípade Porvaza na 24 mesiacov. Obaja vinu odmietali a žiadali oslobodenie spod obžaloby. V prípade školskej športovej olympiády z roku 2015 jeden zo žiakov, ktorý nesúťažil, hodil železnou guľou a zasiahol ňou svoju spolužiačku do hlavy. Podľa znaleckého posudku jej spôsobil zranenia s dobou liečenia osem týždňov. Podľa obžaloby spôsobili triedny učiteľ vtedajšej 6. B a riaditeľ školy z nedbanlivosti ťažkú ujmu na zdraví a taký čin spáchali závažnejším spôsobom konania a na chránenej osobe.

Rodičia dievčaťa, ktoré utrpelo zlomeninu lebky a otras mozgu, vyjadrili s rozsudkom spokojnosť. "Považujeme rozsudok za zákonný a správny. Je to po tri a pol roku od úrazu určitá satisfakcia pre našu dcéru, ako aj pre nás, pretože ľudia, ktorí neposkytnú prvú pomoc pri takom ťažkom zranení, doslova odignorujú zranenie, nezabezpečia ošetrenie a k zranenému dieťaťu nezavolajú rodičov, podľa môjho názoru nemajú právo vykonávať v škole takú činnosť, ako doteraz vykonávali," uviedol otec dievčaťa. Obžalovaní sa na verejnom zasadnutí súdu nezúčastnili, súhlasili, aby sa konalo v ich neprítomnosti.

TASRUverejnené: 03.12.2018 13:13:12 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.