Presvedčivé víťazstvo Dukly nad Považskou Bystricou

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 26. kola St. Nicolaus I. ligy nad HK 95 Považská Bystrica hladko 7:2 a prerušili tak sériu troch porážok v rade, ktorú odštartovali na začiatku druhej polovice základnej časti. Po dva góly do siete „Panterov“ zaznamenali Marek Mašlonka a František Pulščák, po jednom pridali Lukáš Toma, Igor Safaralejev a Samuel Chalupa. Zverenci trénera Miroslava Chudého teraz odohrajú dva zápasy na ľade súperov. V stredu sa predstavia v Martine, v piatok v Skalici a doma ich uvidíme až o týždeň, v nedeľu 16. decembra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Trnavu.

Michalovská Dukla, ktorá v posledných troch zápasoch utrpela prehry, začala obrovským náporom. Strely ale neboli presné, brankár Kompas tak odolával. Brankár Považanov si v piatej minúte na chvíľu vydýchol, keďže jeho spoluhráči dostali šancu presilovej hry, no tú nevyužili. Vzápätí putoval na „lavicu hanby“ hosťujúci Ján Nahálka a Lukáš Toma už po piatich sekundách jeho pobytu na nej otvoril skóre 1:0. Michalovčania aj naďalej pokračovali v tlaku, ktorý vyústil v druhý gól. Ten padol v jedenástej minúte po krásnej kombinácii prvej lajny. Na konci bola úspešná koncovka Františka Pulščáka.

Ten sa presadil aj v druhej časti hry, keď v 25. minúte po individuálnej akcii krásne zasunul puk popod betóny Erika Kompasa. Domáci hráči aj naďalej produkovali ofenzívny hokej, chýbala im ale presná prihrávka či strela. Považania sa do ofenzívnych akcií dostávali iba sporadicky. V 36. minúte ale skórovali aj oni, keď za chrbtom Adama Trenčana skončilo nahodenie Lukáša Ďurkecha. To ešte nebolo v druhej časti všetko. V jej závere totiž Piatak parádne priťukol Mašlonkovi a ten gólom do prázdnej brány dal na 4:1. Mimochodom, michalovský útočník prekonal už striedajúceho Klinčúcha, ktorý v 34. minúte vymenil zraneného Erika Kompasa.

V tretej tretine sa zápas už len dohrával. Michalovčania pridali k svojim akciám aj presnosť, čoho dôsledkom boli ďalšie tri góly v sieti Považanov. Postupne sa presadili opäť Marek Mašlonka, Igor Safaralejev, ktorý skóroval po krásnej individuálnej akcii a Samuel Chalupa. Za hostí už len kozmeticky upravil konečný stav na 2:7 v predposlednej minúte Rodionov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Góly: 7. Toma (Hopkovič, Novický) pres/1, 11. Pulščák (Piatak, Mesaroš), 25. Pulščák (Piatak, Kolba), 39. Mašlonka (Piatak, Banovský), 45. Mašlonka (Hančák, Banovský), 48. Safaraleyev, 53. Chalupa (Hamráček, Bdžoch) – 36. L. Ďurkech (Cíger), 59. Rodionov (L. Ďurkech, Koleda)
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Odrzovenský, Wolf. Divákov: 766.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Kolba, Brincko, Valečko, Hančák, Novický, Hopkovič, Bdžoch, Korenko - Mesaroš, Piatak, Pulščák - Banovský, Cútt, Mašlonka - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa.
HK 95: Kompas (34. Klinčúch) - L. Ďurkech, J. Ďurkech, Nahálka, Trška - J. Cíger, Zlocha, Prus - Dolinajec, Ligas, Rodionov - Koleda, Németh, Mokrohajský - Pšurný Danielčák.

Uverejnené: 09.12.2018 20:37:21