Michalovská Dukla zbíjala v Turci, domov si vezie víťazstvo 3:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v šlágri 27. kola St. Nicolaus I. ligy na ľade HK Martin 3:1 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. O góly Dukly sa postarali Samuel Chalupa, Lukáš Hamráček a Mário Róth. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie kolo predstavia taktiež vonku, konkrétne v Skalici, doma ich uvidíme až v nedeľu 16. decembra, kedy o 17.30 hod. privítajú Trnavu.

V šlágri stredajšieho kola síce začali lepšie domáci, ktorí lídra súťaže v prvej tretine prestrieľali 15:6, skóre po tejto časti ale bolo vyrovnané. Martinčania sa do brány tlačili viac, viac sa pokúšali o strelenie gólu a v tretej minúte boli za svoju aktivitu odmenení, keď sa po Thémarovom priťuknutí spoza brány presadil Jaroslav Markovič. Michalovčania mohli vyrovnať pri vylúčení Filipa Oravca, presilovku ale nevyužili. Mrzieť ich to však nemuselo, keďže po jej skončení zakombinoval štvrtý útok a Samuel Chalupa z bezprostrednej blízkosti vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle mali viac z hry domáci – Thémar, Markovič a ani Poliaček ale svoje šance nevyužili a následne Martinčania zlyhali aj v presilovke po vylúčení Valečka. Od druhej tretiny sa hra vyrovnala, domáci už nemali takú hernú prevahu. V 25. minúte podnikli Michalovčania rýchlu kontru, Chalupa ponúkol puk Lukášovi Hamráčkovi a držiteľ striebornej prilby nechytateľne skóroval – 1:2. Po vedúcom góle pomaly začali opraty zápasu do svojich rúk preberať hostia. Šance Mesaroša či Rótha ale ostali nevyužité. V tretej tretine mali domáci dve ideálne šance na vyrovnanie, vylúčenia Kolbu či Hopkoviča ale nepotrestali. Za to ich stihol trest. Nová posila Giľák či Mašlonka ešte neskórovali, v 57. minúte ale Safaralejev vysunul Rótha a ten strelou pod žŕdku rozhodol o michalovskom víťazstve. To ešte mohol v závere poistiť Marek Mašlonka.

MHK Martin - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Markovič (Themár) – 13. Chalupa (Korenko), 25. Hamráček (Chalupa, Novický), 57. Róth (Safaralejev).
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Vido - Makúch, Drblík. Divákov: 1192.
MHK: Bernát - Themár, Tabaček, Burzík, Pacalaj, Oravec, Rusina, Lavička, Junas - Rudzan, Langhammer, Markovič - Brezniak, Jurášek, Poliaček - Pokrivčák, Dírer, Zeliska - Brveník, Barto, Paulíny.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Kolba, Brincko, Valečko, Hančák, Novický, Hopkovič, Bdžoch, Korenko - Mesaroš, Piatak, Pulščák - Giľák, Cútt, Mašlonka - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma Chalupa.