Iuventa si po obrovskej dráme vezie zo Šale dva cenné body

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri dvanásteho kola MOL ligy na horúcej pôde svojho najväčšieho slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa 27:25 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa najbližšie predstavia konečne doma, keď v nedeľu 27. januára o 18.00 hod. aj v priamom televíznom prenose Arena Sport privítajú Olomouc.

V šlágri dvanásteho kola sa aj pred televíznymi kamerami Arena Sport hral výborný a dramatický duel. Obe družstvá sa od začiatku naťahovali o to, kto bude vo vedení. Ani jedno však v priebehu prvého dejstva nedokázalo výrazne odskočiť a najviac viedlo iba o jeden gól. Prvá tridsaťminútovka tak skončila zaslúženým remízovým patom – 13:13.

V druhom polčase už začala opraty zápasu preberať do svojich rúk michalovská Iuventa. Tá sa prvýkrát odtrhla na viac ako jeden gól v 38. minúte, kedy po presnej strele Habánkovej viedla 16:14, po góle Mugošovej o päť minút neskôr bolo 20:16 pre aktuálneho lídra MOL ligy. Následne sa ale zobudila domáca kanonierka Némethová, ktorá troma gólmi v rade znížila na 19:20. Iuventa kontrovala Kompaniecovou s Trúnkovou a lavička domáceho celku si v 48. minúte za stavu 19:22 zobrala oddychový čas. Duslu sa podarilo dotiahnúť na jeden gól aj sedem minút pred koncom, kedy Némethová upravila na 22:23. Odpoveď Iuventy prišla z rúk Habánkovej s Trúnkovou a lavička Dusla reagovala ďalším oddychovým časom. Aj po ňom sa Šaľa dotiahla dvakrát na jeden gól (24:25 a 25:26), na viac sa ale zverenky trénera Michala Lukačina nezmohli a Michalovčanky tak pri Váhu zaknihovali cenné víťazstvo 27:25.

HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 25:27 (13:13)
Pok. hody: 8/5 – 5/5. Vylúčené: 4 – 7. Rozhodovali: Buďura a Ondogrecula. Divákov: 850.
HK SLOVAN DUSLO: Ladicsová, Csáková – Takáčová 1, Rácková 6, Gajdošová, Špendlová, Königová 2, Pócsíková 2, Ušiaková, Bahýlová 4/2, Némethová 10/3, Vargová, Tisajová, Greštiaková, Kurňavová.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 2, Kakaščíková, Štefaníková, Trúnková 4, Habánková 8/4, Štefanová, Holejová 1, Wollingerová 5, Bajčiová 1, Kompaniecová 3, Fiľková-Trehubovová 3/1, Kišíková.