Prvá bitka pre Duklu, v sérii vedie 1:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom štvrťfinálovom súboji play-off St. Nicolaus I. ligy nad HK Spišská Nová Ves 3:0 a ujali sa tak vedenia v sérii 1:0. Michalovčania o svojej výhre rozhodli presilovkovými gólmi Kolbu a Hamráčka na konci druhej tretiny, v tretej pridal gólovú poistku Samuel Chalupa. Druhý štvrťfinálový duel sa odohrá v sobotu 2. februára so začiatkom o 17.30 hod. opäť na michalovskom štadióne.

Aj keď súperov po základnej časti delilo priepastných 55 bodov, na ľade sa to v prvom štvrťfinálovom súboji neprejavilo. Umne hrajúci Spišiaci kontrolovali svoju modrú čiaru a keď sa im naskytla šanca, podnikli rýchly protiútok. Naopak, favorit musel dobíjať súperovu obranu, čo mu skoro dve tretiny robilo obrovské problémy. Prví mohli skórovať paradoxne Spišiaci, keď sa Marek Nagy natlačil až pred Trenčana, michalovský brankár ale s námahou jeho pokus vyrazil a svojich podržal aj pri následných dorážkach. Na druhej strane mieril z ideálnej parkety Dvurečenskij len do lapačky Suráka.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Trápiaca sa Dukla nevyužila početnú prevahu v jej úvode, za čo mohla kruto pykať. Lukáš Novák ale z nariadeného trestného strieľania mieril iba do hornej žŕdky. Ako prví dostali puk za bránkovú čiaru predsa Spišiaci. V presilovke sa odrazil od nohy Lukáša Nováka a hlavný arbiter Korba nekompromisne rozpažil. Michalovčania získali v závere druhej tretine veľkú výhodu, keď viac ako minútu hrali piati proti trom, čo presnou strelou využil ich kapitán Marek Kolba – 1:0. V následnej presilovke o jedného hráča sa domáci tešili opäť. Hamráček si parádne nakorčuľoval na prihrávku Chalupa a bolo 2:0.

V tretej tretine sa zápas mohol len dohrávať, no nebolo to tak. Diváci totiž videli viaceré kontroverzné momenty na oboch stranách, z čoho pramenila nervozita. Oba tímy nevyužili viac ako sto sekundové presilovky o dvoch hráčov. Gólovú poistku pridal Samuel Chalupa, domáci ale dnes môže tešiť akurát víťazstvo.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Stav štvrťfinálovej série: 1:0.
Góly: 39. Kolba (Novický) pres/2, 40. Hamráček (Cútt, Chalupa) pres/1, 51. Chalupa (Bojko, Cútt).
Vylúčení: 10:10, navyše Hančák 10. minút vrazenie na mantinel, Bdžoch 10. minút vrazenie na mantinel - Novák 10. minút nešpotové správanie sa. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák, P. Korba - Pribula, Homola. Divákov: 1211.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Korenko, Kolba, Košecký, Hančák, Novický, Hopkovič, Bdžoch - Bojko, Piatak, Dvurečenskij - Mašlonka, Cútt, Gavrik - Róth, Linet, Giľák - Hamráček, Toma, Chalupa - Banovský.
HK: Surák - Knižka, Vantroba, L. Novák, Grebenyuk, Halász, Gerasimov, Petrek - Pišchalnikov, Koky, M. Ondov - Bača, Olejník, D. Mikula - Findura, Nagy, Zwick - I. Novák.

Uverejnené: 01.02.2019 20:40:59