Dukla v strhujúcom divadle zdolala Topoľčany 3:1 a v sérii vedie 2:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v napínavom a strhujúcom druhom semifinálovom zápase play-off St. Nicolaus I. ligy nad HC Topoľčany 3:1 a v sérii tak vedú 2:0! Michalovčania otočili nepriaznivý výsledok v tretej tretine gólmi Safaralejeva, Dvurečenského a Lineta do prázdnej bránky. Semifinálová séria sa teraz sťahuje do Topoľčian, kde sa v piatok 15. a v sobotu 16. februára odohrá jej tretí a štvrtý zápas. Prípadný piaty duel by sa hral v pondelok 18. februára opäť v Michalovciach.

Semifinálová séria medzi po základnej časti prvým a štvrtým celkom pokračovala parádnym predstavením aj vo svojom druhom diely. Druhý zápas bol od prvého odlišný v tom, že tentoraz domáci nezačali takým náporom, ako v pondelok. Hostia svedomito čakali na svoju šancu. Najskôr prečkali bez ujmy michalovskú presilovku, následne mohli otvoriť skóre vo svojej tridsaťsekundovej prevahe o dvoch hráčov, no všetko si nechali až po návrate všetkých hráčov na ľad.  V trinástej minúte od modrej nahodil puk na michalovskú bránu Ďurčo a Filip Pekarčík ho tečoval za bezmocného Trenčana – 0:1. Po góle sa strhla poriadna mela, v ktorej boli najaktívnejší Mašlonka s Klenkom. Hlavní arbitri Korbovci ale videli aj to, že Tomáš Valečko opustil striedačku a k trestu do konca zápasu mu pridali aj dva dvojminútové tresty. Dvojitý úder ale Topoľčany Dukle nezasadili, keďže následnú dlhú presilovku nevyužili. V samom závere výbornej prvej časti mohla skórovať v prevahe o jedného hráča aj Dukla, opäť jej ale presilovka nevyšla.

Aj v druhej tretine pokračovalo strhujúce a dramatické hokejové divadlo. Hostia držali vedenie a pomáhali im k tomu svojou sterilitou v ofenzíve aj Michalovčania. Najväčšie šance na vyrovnanie mal Radovan Cútt, Halo ale jeho dobre mierenú strelu vyrazil a brankár HC si poradil aj so samostatným únikom Mária Rótha vo vlastnom oslabení. V následnej presilovke Halo parádne chytil Hančákovú delovku a pri strele Giľáka mu pomohla horná žŕdka. V samom závere Michalovčania nevyužili na vyrovnanie ani 50 sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

Do tretej časti si hostia preniesli 42 sekundovú presilovku, v ktorej veľa toho nevyprodukovali a potom sa spustili na ich bránu oheň a síra. V 45. minúte sa Dukla konečne dočkala vyrovnania, keď Safaralejev pretlačil puk do siete 1:1. Vyrovnávajúci gól priniesol na michalovské hokejky konečne pokoj. Do vedenie Duklu mohol poslať Hamráček, ktorého strelu ale Halo vytlačil ramenom. Následne mali domáci tri presilovky v rade, ktoré ale trestuhodne nevyužili, za čo mohli pykať v prevahe hostí, Bečkova strela ale iba obtrela Trenčanovú žŕdku. Keď sa už zdalo, že výborný zápas sa bude predlžovať, prišlo rozhodnutie domácich. V predposlednej minúte Piatak zabojoval za bránkou, pretlačil puk na Dvurečenského, ktorého strela skončila v sieti – 2:1. Následné power-play hostí vyrovnanie neprinieslo, naopak, Linet gólom do prázdnej bránky definitívne zlomil zápas na stranu michalovskej Dukly.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Topoľčany 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Stav semifinálovej série: 2:0.
Góly: 45. Safaralejev (Giľák, Bojko), 59. Dvurečenskij (Piatak), 59. Linet (Hamráček, Róth) - 13. Pekarčík (Hurdík, Gergel).
Vylúčení: 8:11, navyše Valečko DKZ opustenie striedačky, Kolba 10. minút napadnutie hlavy a krku - Tomčák 10. minút vrazenie na mantinel, Kalináč 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, P. Korba - Janiga, Jobbágy. Divákov: 1628.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Bdžoch, Kolba, Košecký, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko - Bojko, Piatak, Dvurečenskij - Mašlonka, Cútt, Giľák - Róth. Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Gavrik.
HC: Halo - Hruška, Ďurčo, Hrudík, J. Kováčik, Loydl, Bystričan, Hřebiček - Tábi, Tomčák, Podstavek - Lichanec, Kalináč, Kluka - Bečka, Laššo, Uhnák - Pekarčík, Klenko, Gergel - P. Šťastný.

Uverejnené: 12.02.2019 20:41:01