Iuventa zdemolovala posledné Bánovce nad Bebravou

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí 17. kola MOL ligy na pôde posledného HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou hladko 43:15 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Hatalčíka na budúci týždeň čakajú dva domáce zápasy. Vo štvrtok 28. februára o 17.30 hod. privítajú v predohrávke 18. kola MOL ligy Plzeň, no a v nedeľu 3. marca takisto o 17.30 hod. ich čaká predohrávka predposledného 21. kola s Pískom.

Michalovčanky urobili s posledným tímom tabuľky rýchly proces a už do polčasovej prestávky si vypracovali komfortný náskok. Bánovce síce v tretej minúte po góle Matušincovej vyrovnali na 1:1, Iuventa ale následne troma gólmi v rade odskočila a zápas držala pevne v rukách aj v ďalších minútach. V 24. minúte sa po presnej strele Kišikovej ujala desaťgólového vedenia (16:6) a to do konca prvého dejstva natiahla na pätnásť gólov (7:22). Zaujímavou bola hlavne séria siedmych gólov v rade za sedem minút, keď zo stavu 6:14 bolo rázom 6:21.

V druhom polčase dal tréner Hatalčík príležitosť hráčkam z lavičky, ktoré sa jej chytili. Aj ony totiž diktovali tempo hry a naďalej zvyšovali náskok lídra tabuľky. Ten po presnej strele Bajčiovej viedol v 37. minúte už o dvadsať gólov (27:7). Po góle Štefanikovej bolo v 47. minúte 37:9 v prospech Iuventy. Následne síce Bánovce kontrovali troma gólmi v rade, záver zápasu ale patril Iuvente, ktorá nakoniec vyhrala 43:15 a upevnila si tak prvé miesto v tabuľke.

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 15:43 (7:22)
Pok. hody: 3/2 - 2/1. Vylúčené: 4 - 1. Rozhodovali: Majstrík a Manek. Divákov: 250.
HK SOKOL RMK: Sakalošová, Bežová - Bridová, Žáčiková, Galková, Ráciková, Hollá 7/2, Michaličková, Šipľáková, Matušincová 3, K. Obstová 2, Králová, Minárechová, Junásová 2, Matejíková 1.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová - Mugošová 4, Kakaščíková 1, Štefaniková 5, Kišíková 4, Trúnková 5, Habánková 4/1, Štefánová 5, A. Holejová 3, Wollingerová 2, Bajčiová 4, Kompaniecová 3, Fiľková - Trehubová 3.