Víťazná otočka Dukly, v sérii znižuje na 1:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v treťom barážovom súboji o najvyššiu Tipsport ligu, keď na domácom ľade zdolali MsHK Žilina 3:2 po predĺžení a v sérii tak znížili stav na 1:2. Michalovská Dukla síce po prvej tretine prehrávala 0:2, no dvoma presilovkovými gólmi v druhej tretine vyrovnala a Jakub Linet v predĺžení rozhodol o jej prvej výhre v sérii. Štvrtý zápas barážovej série sa odohrá v nedeľu od 17.30 hod. opäť na michalovskom ľade.

Ďalší parádny obrat sa zrodil na michalovskom zimnom štadióne. Po finálovom s Martinom sa to michalovskej Dukle Ingema podarilo aj v barážovej sérii o Tipsport ligu. Po prvej tretine síce so Žilinou prehrávali jej hráči po dvoch góloch z oslaboviek 0:2, dvoma presilovkovými presnými zásahmi sa im však v druhej časti podarilo zrovnať a v predĺžení rozhodol Jakub Linet o tom, že séria sa dramatizuje. Po sobote je v nej stav 1:2...

Michalovčania síce boli v úvodných minútach hokejovejší, potom ale iniciatívu prebrali hráči spod Dubňa. Spúšťačom toho možno bola nevyužitá presilovka po faule Turiana. Tú Žilinčania ustáli a následne nakopli svoje motory. V jedenástej minúte sa nedovoleného zákroku dopustil domáci kapitán Marek Kolba a jeho vylúčenie potrestal otváracím gólom po vyšachovaní michalovskej obrany aj brankára Trenčana Richard Jenčík. Michalovčania mohli vyrovnať pri Rehákovom vylúčení, presilovku ale nezahrali najlepšie. Dvanásť sekúnd pred koncom prvej časti putoval na trestnú lavicu domáci Oliver Košecký a hosťom sa jeho faul ešte podarilo potrestať v prvej tretine. Sekundu pred jej koncom tečoval puk do siete Rudolf Huna. Jeho gól kvôli možnej vysokej hokejke ešte musel odobriť videorozhodca, ktorý nakoniec rozhodol, že padol podľa pravidiel – 0:2.

Od druhej tretiny sa začali veci na ľade meniť. Domácim veľmi pomohla rýchla presilovka, ktorú konečne využil gólom Matej Giľak – 1:2. Tento moment „líšky z Ingemy“ nakopol. Rázom to v obrannom pásme „vlkov“ poriadne horelo. Toma s Hamráčkom ešte svoje šance na vyrovnanie nevyužili. V presilovej hre ale 36. minúte už Lukáš Hamráček nezaváhal, keď prepasíroval puk popod betóny bezmocného Fučíka. Hostia v závere nevyužili presilovú hru pri vylúčení Mašlonku a po druhej časti tak bol stav vyrovnaný.

V tretej časti sa už hralo kto z koho. Lepším tímom boli naďalej domáci, ktorí mali viacej čistejších šancí na strhnutie vedenia na svoju stranu. V presilovej hre Cúttova strela iba tesne obtrela žŕdku žilinskej brány, na druhej strane narobil Trenčanovi obrovské problémy tečom Petr Beránek. V záverečnej pätminútovke sa rútil sám na Fučíka Dvurečenskij a obrovskú šancu nevyužil ani Mašlonka. O víťazovi tak muselo rozhodnúť predĺženie. V ňom mali viac šancí lepší Michalovčania, ktorí po góle Lineta znížili v sérii na 1:2!

HK Dukla Ingema Michalovce - MsHK DOXXbet Žilina 3:2 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Stav série: 1:2
Góly:
21. Giľák (Róth, Kolba) pres/1, 36. Hamráček (Toma, Novický) pres/1, 64. Linet (Bojko, Valečko) - 13. Jenčík (Hvila, Huževka) pres/1, 20. Rudolf Huna (Hvila, Huževka) pres/1.
Vylúčení:
4:6, navyše Mašlonka 10. minút napadnutie hlavy a krku - Jakub Ručkay 10. minút nešportové správanie sa. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Valach - Rojík, Šoltés. Divákov: 3955.