Iuventa zdemolovala Zlín a je víťazom MOL ligy

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 20. kola MOL ligy nad HC Zlín hladko 44:20 a sú už istými víťazkami celej súťaže. Interligovú trofej získali po deviatykrát. Zverenky trénera Petra Hatalčíka základnú časť MOL ligy uzavrú v nedeľu 14. marca, kedy v domácom prostredí privítajú Prešov.

Zápas mal slávnostný úvod, keď člen správnej rady Tibor Mačuga a kapitánka Patrícia Wollingerová odovzdali trénerovi Petrovi Hatalčíkoví k nedávnym 65. narodeninám dres a kyticu kvetov. Lepší vstup do duelu mali jeho zverenky, ktoré v šiestej minúte po góle Wollingerovej viedli 6:3. Zlín sa ale otrepal. Na konci prvej desaťminútovky bolo už iba 8:7. Iuventa ale odskočila na 12:8 a lavička hostí reagovala svojim prvým oddychovým časom. Iuventa už ale bola rozbehnutá. Po presnej strele Wollingeorvej viedla v 22. minúte 17:10 a do polčasovej prestávky natiahla svoj náskok až na deväť gólov (21:12).

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Iuventa rýchlo natiahla svoje vedenie na desať gólov (23:13) a aj v ďalších minútach naťahovala svoj náskok. Po šnúre piatich gólov viedla už 27:13, následne po góle Holejovej na 28:14 si zobrala lavička Zlína ďalší oddychový čas. Ani ten ale gólovo rozdiel nezmenil, ba naopak, Iuventa ho opäť natiahla. Keď Mugošová zvýšila na 33:15 prišiel aj tretí oddychový čas českého tímu. Tréner Hatalčík poslal na ihrisko postupne každú jednu hráčky z lavičku, no ani to nemenilo nič na rozdiely v skóre. Iuventa nakoniec zvíťazila 44:20 a má tak deviaty triumf v spoločnej súťaži Češiek a Sloveniek.

Iuventa Michalovce - HC Zlín 44:20 (21:12)
Pok. hody: 2/1 - 1/1. Vylúčené: 1 - 5, ČK 38. Kolárová (Zlín, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 350.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová - Mugošová 7, Kakaščíková 1, Štefaniková 4, Kišiková 1, Trúnková 2, Habánková 7/1, Štefanová 1, A. Holejová 6, Wollingerová 5, Bajčiová 3, Kompaniecová 3, Fiľková - Trehubová 4.
HC: Benediková, Stojarová - Nygrínová, Hubová 4, Jagodič 2, Sekulová 3, Hradilová 4, Mizerová 2, Plachá, Kolárová, Varechová, Gajdošíková 1, Sekulová 1, Polomiková, Kričková 3.

Uverejnené: 30.03.2019 19:49:52