Na úvod majstrovstiev Slovenska výhra Slovana Bratislava nad Košicami

Prestížnym zápasom HC Slovan Bratislava a HC Košice odštartovali vo štvrtok v Michalovciach majstrovstvá Slovenska starších žiakov v ľadovom hokeji. Ešte pred ním sa uskutočnilo oficiálne otvorenie turnaja. Prvý duel bol dlho vyrovnaný a rozhodlo sa až v poslednej desaťminútovke. Góly padli v rozpätí necelých dvoch minút. Najskôr Bratislavčan Lachkovič v 55. minúte otvoril skóre. Na jeho gól síce o minútu neskôr z presilovky odpovedal Karajoš, no o necelých tridsať sekúnd Luca Krakovský rozhodol o víťazstve „belasých“ 2:1. V druhom zápase turnaja zdolala Žilina Poprad 3:1. Podtatranci síce po prvej tretine viedli gólom Matúša Grígera, Žilina ale troma presnými zásahmi Lašša, Tomášeca a Štefánika otočila výsledok vo svoj prospech. Majstrovstvá Slovenska starších žiakov pokračujú ďalšími zápasmi aj v piatok a v sobotu.

HC Košice - HC Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 56. Karajoš (Šulek, Sivák) pres/1 - 55. Lachkovič (Mamonov), 56. Krakovský (Dej).
Vylúčení: 3:6, navyše Královič 10. minút vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov - Pavlotty, Riš.
HC: Bodnár - J. Hudec, Galický, Eperješi, Ivanecký, Havadej, Doša, Vrašťák, Beluško - Karajoš, Sivák, Janočko - Šulek, Priščák, Makó - Kiss, Sasák, Liščinský - Zupko, Barger, Varinský.
HC SLOVAN: Repák - Hrušč, Krakovský, O. Jurčo, Markó, Královič, Polahár, Baran, Vranovský - Kukumberg, Dej, Achberger - Lachkovič, Mamonov, Hečko - Žurek, Kocian, Lieskovec - Jakovlev, Jonáš, Šuba.

MsHKM Žilina - HK ŠKP Poprad 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 28. Lašš (Kleja), 29. Tomašec (Sluka), 60. Štefánik (Kuriak, Harvánek) - 9. M. Gríger (M. Brejčák, M. Tomas).
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek - Vall, Pavlotty. Divákov: 260.
MSHKM: Sagan - Sluka, Maťaťa, Kuriak, Beňuš, Harvánek, Zrebný - Dadaj, Štefánik, Tomašec - Lašš, Duľa, Tretinár - Kleja, Kuriak, Szatmár - Ako, Srba.
HK ŠKP: Vrábeľ - M. Brejčák, M. Tomas, Vaverčák, Cvejn, Holova, Bukovič, Smik, Barilla - Kožuch, Pitka, Polčík - Lipták, Gonda, Horváth - Valigurský, Gríger, Lopatovský - Pastorek, Antoš, Františka.