Dukla triumfovala na turnaji v Rumunsku

Hokejisti michalovskej Dukly sa pred blížiacim začiatkom nového ročníka dostali na víťaznú vlnu. Po výhrach nad Prešovom (4:2) a Krynicou (6:3) porazili v utorok na domácom ľade Trebišov 4:2 a včera sa tešili z prvenstva na turnaji Csik Sör Kupa v Rumunsku, ktorý organizoval HSC Csiksereda.

Dukla nezačala nedeľňajší duel proti domácej Csikszerede najlepšie, prehrávala už 0:2 v 15. minúte, na čo dokázal reagovať gólom Opatovský. Ešte v záver druhej tretiny však domáci zvýšili Molnárom na 3:1. V druhej tretine bol jediným úspešným strelcom Peter Hurtaj, ktorý v 30. minúte znížil na 3:2. V záverečnej tretine však dokázala takmer nemožné, v priebehu desiatich minút postupne skórovali P. Segľa, Opatovský i Lezo, čím vyhnali slovenského brankára Kožucha z brány Rumunov, ale hlavne získali vedenie na svoju stranu (5:3). Domácim sa však 100 sekund pred koncom podarilo vďaka Ľ. Hurtajovi znížiť na 4:5, ale posledné slovo patrilo michalovskému Lezovi, ktorý sedem sekúnd pred koncom počas power-play stanovil víťazstvo v zápase i celkový triumf na turnaji.

Hlas trénera B. Kohutiara: „Naše výkony na turnaji gradovali, po výhrach nad Brašovom a Bukurešťou, sme vo finálovom zápase odohrali výborný duel s kvalitným súperom Csikseredou. Veľmi ma teší, že mužstvo sa ani za stavu 1:3 nepoložilo a výborným finišom dokázalo otočiť duel“.

Konečné poradie: 1. Dukla 9 bodov, 2. Csikszereda 6 bodov, 3. Brašov 3 body, 4. Steaua Bukurešť 0 bodov.

Najlepší brankár: S. Kožuch (Csíkszereda),

Najlepší obranca: I. Boržík (Michalovce),

Najlepší strelec: S. Szöcs (Csikszereda),

Najlepší hráč: V. Novák (Csikszereda).

Michalovce - Trebišov   4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Góly: Lezo, Dancsák, Boržík, Štefanech – J. Pavličko, Ficko.

HK DUKLA: R. Marton - Boržík, M. Kozák, P. Krecháč, V. Marinčin, Regenda, S. Bodnár, Lad. Mucha, Piskura - Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák - Štefanech, P. Hurtaj, Stríž - Opatovský, Lezo, P. Segľa - Lad. Sabol, R. Miľovčík, Ferenc