Krátky proces Iuventy aj v druhom finále, Prešov rozstrieľala 50:24

Hádzanárky Iuventy Michalovce urobili aj v druhom finálovom zápase národného play-off so svojím súperom ŠŠK Prešov krátky proces. Tentoraz zvíťazili 50:24 a v sérii tak vedú 2:0 na zápasy. O svojom dvanástom titule môžu rozhodnúť už budúcu sobotu, kedy sa v Prešove odohrá od 16.00 hod. tretí duel.

Aj druhý finálový duel sa niesol v jasnej réžii favorizovanej Iuventy. Tá mala doslova raketový nástup do stretnutia. V piatej minúte viedla po presnej strele Habánkovej už 5:1, v dvanástej, po ďalšom góle reprezentačnej ľaváčky 10:3, na čo lavička Prešova reagovala oddychovým časom. Ten nachvíľu hostkám pomohol, keďže krátko po ňom Vagaská korigovala na 5:11, no tým iba odštartovala sedemgólovú šnúru Iuventy. Tá v 22. minúte po presnej strele Trúnkovej vyhrávala už 18:5. Ani v zostávajúcom čase prvého polčasu nenašiel Prešov recept na schuti hrajúce Michalovčanky. Tie po prvom dejstve viedli 24:9 a bolo de facto rozhodnuté.

V druhom polčase favorit naďalej kráčal v ústrety druhému finálovému víťazstvu. Po góle Kompaniecovej viedol v 36. minúte 30:11, po ďalšom góle Habánkovej v 39. minúte bol rozdiel už dvadsaťgólový (34:14). Tréner Iuventy Peter Hatalčík dal v druhej tridsaťminútovke príležitosť každej jednej svojej hráčky a tie sa mu odvďačili výborným výkonom, ako aj tým, že každá jedna okrem brankárok sa zapísala do streleckej listiny. S blížiacim sa koncom zápasu začala naháňačka Iuventy za päťdesiatym gólom. Túto métu sa jej hráčkam podarilo prekonať po prvýkrát v sezóne, keď v záverečných sekundách dávala Kišíková na konečných 50:24.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 50:24 (24:9)
Stav finálovej série: 2:0.
Pok. hody: 3/2 – 4/4. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Divákov: 500.
Iuventa: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 8, Kakaščíková 1, Štefaniková 2, Kišiková 2, Trúnková 6, Habánková 8/3, Štefanová 2, A. Holejová 5, Wollingerová 2, Bajčiová 3, Kompaniecová 7, Fiľková – Trehubová 4.
ŠŠK: Muliková, Poláková – Belušková 4, Čirčová 3, Popovcová 2, Liebiedeva, Ratvajská, Šutranová 2/1, Ščerbáková 4, Puzderová 6/2, Vencúriková 2, Klučková, Vagaská 1.

Uverejnené: 12.05.2019 12:52:51