files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

SZĽH a Košický samosprávny kraj podpísali Memorandum o spolupráci

Slovenský zväz ľadového hokeja a Košický samosprávny kraj v pondelok 17. júna podpísali Memorandum o spolupráci. Na základe neho sa chcú obe strany zamerať na podporu všestranných rozvojových programov hokeja v košickom regióne a osobnostného rozvoja mladých ľudí.

„Som veľmi rád, že sme na východe Slovenska našli silného partnera na spoluprácu - Košický samosprávny kraj. Našim cieľom je vytvoriť také podmienky, aby deti a mladí ľudia mohli viac športovať, vzdelávať sa, aby viedli aktívny život v komunite, kde sa navzájom podporujú, budujú si medzi sebou sociálne väzby a zážitky, “ uviedol  prezident SZĽH Martin Kohút.


Po podpise memoranda medzi Košickým samosprávnym krajom (KSK) a Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH). Zľava: predseda KSK Rastislav Trnka, regionálny manažér SZĽH pre Košický kraj Peter Žifčák a prezident SZĽH Martin Kohút.

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka na margo podpisu memoranda vyjadril ambície, že kraj chce pracovať na systémovom riešení pohybovej aktivity detí a mládeže a vychovávať mladé športové talenty. „Na to potrebujeme budovať športovú infraštruktúru, spolupracovať v oblasti vzdelávania a prípravy žiakov a využiť potenciál hokejového turizmu v našom kraji,“ skonštatoval Trnka. Spoločne so SZĽH tak bude Košický samosprávny kraj participovať na vytvorení regionálnej hokejovej stredoškolskej akadémie, regionálnej vzdelávacej platformy a Centier špecializovaného tréningu a servisu. „Podpisom tohto Memoranda sme vytvorili základ, na ktorom vieme stavať. Verím, že spoločnými silami rozhýbeme rozvoj hokeja v našom kraji,“ dodal Trnka.

Po podpise memoranda medzi Košickým samosprávnym krajom (KSK) a Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH). Zľava: predseda KSK Rastislav Trnka a prezident SZĽH Martin Kohút.

Zúčastnené strany budú na základe memoranda spolupracovať na rozvoji regionálneho programu so zameraním na hokejový turizmus, podporovať zriadenie a činnosť regionálneho rozvojového centra hokeja a stredoškolskej hokejovej akadémie, či v oblasti vzdelávania žiakov – športovcov a športových odborníkov. Okrem SZĽH a Košického samosprávneho kraja sú partnermi Memoranda stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, Stredná športová škola na Triede SNP, Centrum voľného času a Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Region Turizmus.Uverejnené: 17.06.2019 12:16:10 files/zrs35vuxnbma6xcy.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.