Na úvod krutá hladká prehra Zemplínčanov so Žilinou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v prvom kole najvyššej Fortuna ligy na domácom trávniku s MŠK Žilina hladko 0:3, keď všetky tri góly inkasovali v prvom dejstve. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa v najbližších dvoch kolách predstavia u súperov. Budúcu sobotu 27. júla na Tehelnom poli proti majstrovi Slovanu Bratislava, v nasledujúcom treťom kole v Senici. Doma ich uvidíme až v sobotu 10. augusta, kedy o 19.00 hod. privítajú Zlaté Moravce.

V zápase dvoch tímov, ktoré vlani skončili v prvej šestke, mohli otvoriť skóre domáci. V tretej minúte sa po kombinácii dostala lopta z ľavej strany až do pokutového územia k Stanislavovi Dankovi, s jeho málo razantnou strelou si ale brankár Holec poradil. To, ako sa využívajú šance ukázali hneď z následnej kontry hostia. Na strieľaný center z pravej strany si nabehol Besir Demiri a nechytateľnou strelou otvoril skóre. Michalovčania sa nestihli spamätať z prvého gólu a v dvadsiatej minúte inkasovali opäť. Z druhého „pobytu“ v šestnástke skóroval Bernát, ktorý dokonale tečoval center z pravej strany pod Kirovo brvno. Kalich horkosti si domáci vypili v samom závere prvého dejstva. V jeho poslednej minúte Žilinčania zahrávali z ľavej strany priamy kop, lopta sa dostala až ku Králikovi, ktorý ju poslal po tretíkrát do michalovskej siete.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Michalovčania. Ich hru rozhýbal aj striedajúci Kountouriotis. Hneď v úvode mal dobrú šancu Trusa, ktorý z ideálnej parkety pálil nad. V 51. minúte už musel brankár Holec zasahovať. Dankovu strelu vytlačil na brvno a následne loptu poslal obrana do bezpečia. V 63. minúte pálil vedľa opäť Trusa, hneď na to síce Holecovi vypadla lopta z rúk, Kountouriotis ju ale do opustenej brány neposlal. Festival zahodených michalovských šancí pokračoval aj ďalej. Pridal sa Diarra, ktorého strelu zneškodnil Holec, Grič pálil iba do obrancu súpera, no a v závere sa neujala ani hlavička Trusu. Zápas tak skončil hladkým víťazstvom efektívnych Žilinčanov, ktorí zasadili najvýchodnejšiemu prvoligistovi až príliš krutý direkt...

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:3 (0:3)
Góly:
4. Demiri, 20. Bernát, 45. Králik.
Žlté karty:
26. M. Kolesár, 26. Turik - 22. Vallo, 26. Boženík, 85. Sluka.
Rozhodovali:
Ochotnický - Roszbeck, Vitko.
Divákov:
1523.
MFK ZEMPLÍN:
Kira - M. Kolesár (46. Kountouriotis), Grič, Carrillo, Vojtko - Turík - Diarra, Danko, Žofčák (81. Petro), P. Kolesár (78. Mavretič) - Trusa.
MŠK:
Holec - Sluka, Králik, Kaša, Vallo - Bernát (65. Ďuriš), Fazlagič, Káčer - Demiri, Boženík (81. Balaj), Jánošík (74. Minárik).

Ostatné výsledky 1. kola: MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0 (0:0), FC Spartak Trnava - ŠKF Sereď 2:0 (1:0), FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0), FK Senica - AS Trenčín 3:1 (0:1), FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1).