files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Cigarety pašovali aj v pivových sudoch

Na slovensko–ukrajinskej hranici odhalili príslušníci finančnej správy počas leta nelegálny dovoz cigariet už vo vyše 100 prípadoch, z toho v dvoch nových úkrytoch - v pivových sudoch a drevených schodniciach. O nelegálny dovoz sa pokúsil vodič aj pri zakázaných pesticídoch.

Príslušníci finančnej správy na východnej hranici odhalili v období od 1.7.2019 do 21.7.2019 nelegálny dovoz cigariet a tabakových výrobkov zatiaľ v 102 prípadoch. Jednalo sa spolu o 102 936 ks cigariet, pri ktorých finančný únik na cle a daniach predstavuje 64.737 eur. V dvoch prípadoch odhalili príslušníci finančnej správy na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké nové úkryty. Napríklad vodič v osobnej doprave deklaroval dovoz len jedného litra alkoholických nápojov a 40 ks cigariet, a neobchodného tovaru pre osobnú potrebu v hodnote do 300 eur, ktoré si cestujúci môže legálne doviezť z tretích krajín s oslobodením od cla a daní. V rámci colnej kontroly bola však jedna z drevených schodníc podrobená dôkladnej fyzickej kontrole. Po jej navŕtaní príslušníci finančnej správy zistili, že v tovare sú ukryté cigarety. Následne bol všetok tovar aj vozidlo podrobené dôkladnej fyzickej kontrole. V tomto prípade bol odhalený nelegálny dovoz celkom 21 600 ks cigariet bez platnej kontrolnej známky. Finančný únik v tomto prípade predstavuje 13 170 eur.

Uplynulý víkend zase iný vodič v osobnej doprave, občan Ukrajiny, dovážal štyri pivové sudy. Vozidlo bolo podrobené aj kontrole inšpekčným skenovacím systémom, ktoré potvrdilo podozrenie, že sa v ňom môže nachádzať aj nelegálny tovar. Príslušníci finančnej správy podrobili vozidlo aj samotné pivné sudy dôkladnej fyzickej kontrole, pri ktorej odhalili nelegálny dovoz celkom 28 000 ks  cigariet bez platnej kontrolnej známky. Finančný únik v tomto prípade predstavuje 17 360 eur.

V pondelok zase cez colný hraničný priechod Vyšné Nemecké vstupoval na Slovensko autobus pravidelnej linky Užhorod – Košice s ukrajinskými evidenčnými číslami. Vodič nedeklaroval dovoz žiadneho tovaru. Pri colnej kontrole batožinového priestoru bolo zistené, že sa v ňom nachádzajú aj pesticídy. Pritom dovoz prípravkov na ochranu rastlín z tretích krajín pre osobnú spotrebu je zakázaný. V autobuse sa nachádzalo celkom 150 litrov postrekovej látky v obchodných baleniach 1 až 5 litrov a ďalších 400 kg v obchodných baleniach 250 g až 1 kg. Prípad bol odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej  správy v spolupráci s Ústredným kontrolným a skúšobným ústavom poľnohospodárskym. V prípade prebiehajú ďalšie procesné úkony. Cestujúcich na miesto určenia prepravil iný autobus, ktorý zabezpečil prepravca z Ukrajiny.

Na územie SR je povolené dovážať len také prípravky na ochranu rastlín, ktoré sú registrované ÚKSÚP-om. Ide o dovoz tovaru obchodného charakteru. Zoznam registrovaných prípravkov na ochranu rastlín a iných prípravkov vychádza každoročne vo Vestníku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, a je tiež uverejnený na webovej stránke ÚKSÚP,Odbor registrácie pesticídov: http://web.uksup.agroinstitut.sk/.Uverejnené: 23.07.2019 08:42:47 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.