files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Program: 60. výročie Zemplínskych slávností

Zemplínske slávnosti sú už 60 rokov súčasťou kultúrneho života v Michalovciach. Už šesť desaťročí sa tento festival teší priazni tisícok folkloristov, divákov i návštevníkov mesta. Počas najbližších troch dní sú pripravené veľkolepé oslavy tohto jubilea.

Od piatku 9. augusta do nedele 11. augusta je pre vás pripravený bohatý program plný spevu a tanca. Zemplínske slávnosti odštartujú v piatok o 17.00 hod. Privítankou na tribúne na Námestí osloboditeľov. Súčasne s ňou môžete od 17.30 hod. stretnúť na Hollého ulici, v úseku od okružnej križovatky so sochou Zemplínčanky smerom do centra mesta sprievod folkloristov. V tomto sprievode budú folklórne súbory Zemplín, Jurošík, Svojina i zahraničný folklórny súbor Ardelaul z Rumunska.  

Po slávnostnom otvorení jubilejného 60. ročníka Zemplínskych slávností, ktoré bude  o 18.15 hod., si od 19.30 hod.budete môcť vypočuť muzikálové piesne v programe Maľované na skle v podaní Divadla Drak. Po tomto vystúpení sa o 20.30 hod. môžete tešiť na cimbalovú šou Cimbal Brothers. Bodku za piatkovým programom urobío 21.15. hod domáci Folklórny súbor Zemplín vystúpením pod názvom Vo svojej kráse.

V sobotu dopoludnia sa vám od 10.00 hod. predstavia okolité dedinské folklórne skupiny v programe Zo zemplinskich valalov. Popoludnie, od 15.00 hod. do 17.00 hod., bude tradične patriť Karičke. O 17.00 hod. na tribúne vystúpia folklórne skupiny, ktoré vám ukážu ako vyzeral Robotni tizdzeň na valaľe. Rómskymi tancami sa divákom od 18.00 hod. predvedú deti zo Základnej školy v Pavlovciach nad Uhom, Folklórny súbor Zemplín a Folklórny súbor Svojina v programe Amarok heliben. Zahraniční hostia, Detský a mládežnícky folklórny súbor Holúbek z Českej rebupliky a Folklórny súbor Ardealul z Rumunska, pozdravia Michalovčanov svojím vystúpením o 18.45 hod. Víťaz folklórnej show Zem spieva, Folklórny súbor Urpín z Banskej Bystrice, vystúpi na tribúne o 19.30 hod. Novinkou a príjemným prekvapením jubilejného ročníka bude prehliadka vývoja krojov z regiónu Zemplín pod názvom Odetí v kroji. O 20.30 hod. sa počas nej predstavia folklórne súbory Zemplín, Svojina, Jurošík, skvelá Mišena Juhász a ďalší. Pomyselnú bodku za sobotňajším programom urobí ďalší domáci michalovský folklórny súbor Jurošík.

Program slávností bude pokračovať aj v nedeľu. Začne sa svätou omšou v rímskokatolíckom Kostole narodenia Panny Márie za účasti folkloristov. Popoludní o 16.00 hod. je priestor vyhradený pre detské folklórne súbory Holúbek, Jurošík, Zemplínik, Lipovček. Tanečné osobnosti Zemplína a cimbalovú muziku si budete môcť pozrieť a vypočuť v programe Pri hudakoch od 18.00 hod. Záverečný galaprogram 60. ročníka Zemplínskych slávností sa začne o 19.00 hod.Uverejnené: 08.08.2019 13:53:37 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.